Aktywna Małopolska w tydzień

Aktywna Małopolska

Zwiedzaj Kraków przez 7 dni! Przygotowaliśmy dla Was tygodniowy pakiet zwiedzania stolicy Małopolski, w aktywny sposób. Specjalnie przygotowany program wycieczki składa się z atrakcji, które zadowolą miłośników aktywnego wypoczynku i doskonałej zabawy, w bliskim kontakcie z naturą. Wycieczka Aktywna Małopolska, to nie tylko interesujące spędzenie czasu w Krakowie, ale także odkrycie jego historii i pięknych zakątków. Nasz zróżnicowany program obejmuje:

 • rowerowe zwiedzanie najatrakcyjniejszych miejsc w Krakowie i jego okolic,
 • spływ kajakowy po Wiśle,
 • ekstremalna przygoda na deskach SUP, 
 • degustacja smakowitych win, w jednej z najpiękniejszych winnic w Polsce,
 • smaczny piknik na Bulwarach Wiślanych blisko natury,
 • szalona zabawa w największym parku rozrywki w Polsce - Energylandii,
 • “podróż” w czasie, gdzie mieliśmy okazję bawić się najbardziej kultowymi grami wideo, takimi jak Mario Bros czy niezastąpiony Pac Man.

 

Spakuj walizki, i razem z nami przeżyj tydzień pełen wrażeń, w magicznym Krakowie! 

Dzień 1  

Wycieczka rowerowa - 4 h

 • Miejsce zbiórki uczestników wycieczki wraz  z naszym lokalnym przewodnikiem jest przy ul. Zwierzynieckiej 30.
 • Na miejscu będą czekać na Was poserwisowe rowery.
 • Na drogę każdy dostanie butelkę z wodą i świeży krakowski przysmak.
 • Przed Tobą 18 - km trasa obejmująca tereny na: Starym Mieście, Kazimierzu i Podgórzu.
 • Przejedziesz przez zabytkowy Rynek Główny, tuż obok Bazyliki Mariackiej oraz przez klimatyczne uliczki Starego Miasta. Miniesz takie punkty, jak: Teatr Słowackiego, Barbakan, Wawel,  Jama Smoka Wawelskiego, bulwary wiślane, żydowską dzielnicę Kazimierz, Podwórko Schindlera, Podgórze, Plac Bohaterów Getta, Fabrykę Schindlera i Cricotekę.
 • W czasie wyprawy przewodnik będzie robił przystanki przy najciekawszych miejscach, aby zapoznać Was z historią i opowiedzieć wiele krakowskich ciekawostek. 

Dzień 2 

Spływ SUP-em  – 3,5 h

 • Po przybyciu na dworzec w Krakowie, gdzie będzie czekać na Ciebie nasz kierowca, spokojnie zapakujesz swoje bagaże i dostarczymy Cię przed drzwi Twojego hotelu, gdzie będziesz mieć czas na spokojne zakwaterowanie się. Ta chwila wytchnienia będzie bardzo potrzebna, przed emocjonującymi atrakcjami, jakie na Ciebie czekają.

Spływ po Wiśle SUP - em

 

 • Nad brzegiem Wisły, tuż przy krakowskim Forum Przestrzennym, czekać będzie nasz licencjonowany przewodnik po mieście. 
 • Przed rozpoczęciem wodnej przygody, zapozna Cię on z podstawowymi zasadami, jakie obowiązują podczas spływu.
 • Następnie każdy z uczestników dostanie swoją deskę oraz wiosło, i wyruszycie za instruktorem w trasę po głównym odcinku Wisły: Forum Przestrzenie – Kładka Bernatka – Most Piłsudskiego – Wawel – Manggha – ICE – Forum Przestrzenie.
 • Na zakończenie spływu, zaplanowany mamy dla Was piknik na malowniczych Bulwarach Wiślanych.
 • Każdego uczestnikowi wyprawy gwarantujemy kosz piknikowy pełny dobroci.

*Godzina startu wyprawy po Wiśle ustalana jest na dzień przed wycieczką, aby  dostosować się do warunków pogodowych.

*Warto zaopatrzyć się w ubrania na zmianę.

Dzień 3   

Winnica w Janowicach – 6 godzin

 • Bezpośrednio z Twojego hotelu, odbierze Cię kierowca, z którym wyruszysz do winnicy w Janowicach.
 • Na miejscu gwarantujemy zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem – sommelierem. Zaznajomi Cię on z historią tamtejszej winnicy, tradycjami i działaniu winiarstwa w okolicach naszej magicznej Małopolski.
 • Następnie będziesz uczestniczył w degustacji 5-ciu rodzajów win: 3 kieliszki wina białego (Johanniter, Seyval i Solaris) i  2 kieliszki wina czerwonego (rondo, regent). 
 •  Po przygodzie w winiarni udasz się do Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. Tam dla każdego uczestnika czekać będzie 2-daniowy obiad i deser przygotowany z najlepszych, lokalnych produktów.
 • Nasz kierowca zabierze Cię  z powrotem do hotelu lub innego miejsca, gdzie sobie zażyczysz. 

 

Dzień 4  

Rowerem do Ojcowa – 5 godzin

 • Firmowy kierowca odbierze Cię z hotelu o wyznaczonej godzinie i zawiezie bezpośrednio na miejsce zbiórki koło Ojcowskiego Parku Narodowego.
 • Po 30 minutach dotrzesz niedaleko XIV-wiecznego Zamku w Korzkwii, gdzie będzie czekał na Ciebie cały sprzęt rowerowy.
 • Razem z naszym doświadczonym przewodnikiem wyruszysz w trasę przez tajemnicze wapienne jaskinie i przepiękne naturalne krajobrazy, zdobione przez siły natury.

 

Trasa rowerowa:

 1. Dolina Prądnika – urokliwa dolina z okresu górnej jury i kredy, gdzie wśród wapiennych skał zasiedliły się gatunki chronionych zwierząt.
 2. Ojcowski Park Narodowy – mimo iż najmniejszy, ale za to jeden z najpiękniejszych parków narodowych w kraju. Zarośnięty kolorowymi lasami, bogaty w obfitą faunę i florę oraz krystalicznie czyste strumyki.
 3. Zamek w Ojcowie – zobaczysz pozostałości XIV-wiecznego zamku Kazimierzowskiego, które należą do Szlaku Orlich Gniazd – trasa, która prowadzi przez średniowieczne, zabytkowe zamki w Polsce.
 4. Kapliczka na Wodzie – zabytkowa kapliczka z 1901 r. położona wśród skał Parłatek. Jej wystrój łączy w sobie elementy architektury alpejskiej i specyficznego stylu góralskiego.
 5. Maczuga Herkulesa – 25-metrowa skała wapienna, o ciekawym i nietypowym kształcie. Jest to najbardziej charakterystyczna rzeźba skalna Polsce i znak rozpoznawczy Ojcowskiego Parku Narodowego.
 6. Zamek na Pieskowej Skale – zamek pochodzący z XIII wieku, stanowiący centrum osady Pieskowa Skała. Jest to kolejny obiekt znajdujący się na Szlaku Orlich Gniazd i zarazem największa atrakcja Parku Ojcowskiego.

 

Po 10-kilometrowej wycieczce rowerowej czekać Cię będzie przyjemny przystanek w legendarnej pstrągarni w Ojcowie. Na miejscu będziesz miał możliwość spróbować prawdziwego, regionalnego przysmaku – Pstrąga Ojcowskiego, którego tradycja hodowli sięga aż 1935 roku.

Po tej pełnej wrażeń wycieczki, nasz kierowca zabierze Cię z powrotem do hotelu w Krakowie.

 

* Pstrąg Ojcowski nie jest wliczony w cenę. Można go zakupić na miejscu za 28 zł.

 

Dzień  5 

Energylandia – 9 godzin

O ustalonych godzinach porannych, wyruszysz z Krakowa wraz z naszym kierowcą w stronę Zatoru. Po przyjeździe na miejscu otrzymasz bilet, który pozwoli Ci na nielimitowane korzystanie z wszystkich atrakcji dostępnych w parku rozrywki. 

Na zabawę pełną adrenaliny, masz przeznaczone 6-7 h,  we wszystkich strefach Energylandii: dziecięcej, rodzinnej, ekstremalnej oraz wodnej. 

Na terenie parku znajdują się liczne restauracje, gdzie będziesz mógł zakupić smaczny obiad lub przekąsić coś słodkiego do kawy.

Po udanej zabawie nasz kierowca będzie na Ciebie czekał na parkingu głównym, zaraz przed wejściem do parku i  zabierze Cię z powrotem do hotelu w Krakowie, lub innego, zasugerowanego miejsca.

 

Dzień 6 

Kajaki i Rowery – 8 godzin

 

Kierowca naszej firmy odbierze Cię spod hotelu i zawiezie bezpośrednio na miejsce zbiórki.

Wodna przygoda rozpocznie się na rzece Dłubnia, tuż przy Zalewie Nowohuckim, gdzie każdy uczestnik wsiądzie do swojego kajaku, dostanie wiosło i razem ruszycie z prądem rzeki. Po wpłynięciu na Wisłę dopłyniecie do Stopnia Wodnego „Przewóz”, gdzie każdy uczestnik będzie musiał przenieść sobie kajak na drugą stronę.  Następnie ruszycie w dalszą trasę, prowadzącą w kierunku Niepołomic. Po dotarciu na miejsce razem z grupą czekać Was będzie chwila wytchnienia i odpoczynku, aby ruszyć w dalszą ekscytująca część wycieczki.Na miejscu odpoczynku w Niepołomicach, będzie na Ciebie czekał rower i lokalny przewodnik. Wasza trasa rowerowa zacznie się od Przylasku Rusieckiego, gdzie znajduje się malownicza plaża. Po dotarciu na miejsce będziesz miał około 1,5 godziny czasu wolnego na kąpiel w zalewie i odpoczynek. Po krótkim czasie relaksu wyruszycie w drogę powrotną do Niepołomic. W czasie pokonywania trasy powrotnej zatrzymacie się na uroczy piknik, na którym każdy z uczestników otrzyma od naszej firmy specjalny koszyk z regionalnymi smakołykami i kocyk.

Dzień 7 

Muzeum gier wideo  – 4 godziny

 

Wraz z naszym kierowcą wybierzesz się prosto ze swojego hotelu do centrum Nowej Huty, gdzie znajduje się nasze miejsce docelowe - Muzeum gier wideo. 

Tam, będziesz mieć do dyspozycji ponad 120 interaktywnych maszyn, z których będziesz miał możliwość korzystania bez żadnych ograniczeń. Dorośli, będą mieli szansę powrócić do czasów dzieciństwa, i poznać fascynującą historię rozwoju kultowych gier, które wypełniały im czas. Przewidziany czas na zwiedzanie muzeum to około 2 godziny. Po sentymentalnej podróży w czasie nasz kierowca zabierze Cię  prosto do hotelu lub innego wyznaczonego przez Ciebie miejsca w Krakowie

 

*W cenę pakietu wliczone jest ubezpieczenie i zakwaterowanie (bez śniadań) do wyboru w jednej z dwóch lokalizacji:

 1. B&B Hotel
 2. Lemir Apartments

 

*Uwzględnione w cenie:

 • Transfer z dworca do/z hotelu z prywatnym kierowcą
 • Zakwaterowanie w hotelu 2* hotelu/ prywatnym apartamencie na 6 nocy
 • Koszty wypożyczenia roweru, kajaku i deski SUP
 • Degustacja win i 3-daniowy obiad
 • Bilety wstępu do parku rozrywki i muzeum gier