Wyjazd firmowy do Krakowa i okolic

Wyjazd firmowy do Krakowa i okolic

Średniowieczne Miasto

Dzień 1- Kraków

Po przyjeździe do Krakowa zameldujecie się w wybranym wcześniej hotelu, gdzie zostawicie swoje bagaże. 

Tuż po przyjeździe, zapraszamy na zwiedzanie Krakowa w nieco inny sposób. Wykorzystamy w tym celu ścieżki rowerowe, aby w aktywny sposób, pedałując, zwiedzić Kraków. Podczas 2,5h wycieczki rowerowej pokażemy Wam historyczne centrum Krakowa, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz zabytkowe atrakcje, w tym: średniowieczny rynek, Dzielnicę Uniwersytecką, Trakt Królewski, Smoczą Jamę na Wzgórzu Wawelskim oraz urokliwe Bulwary Wiślane.

Opcjonalnie, pod koniec dnia, polecamy kolację z żywą tradycyjną muzyką żydowską.

Opowieści wojenne

Dzień 2 - Kraków - Auschwitz - Kraków 

Tego dnia odwiedzisz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, który znajduje się około 60 km od Krakowa. W latach II wojny światowej był to największy nazistowski obóz koncentracyjny, który pochłonął milion istnień ludzkich. Jest to najbardziej rozpoznawalny na świecie symbol ludobójstwa i terroru.

W czasie zwiedzania z profesjonalnym przewodnikiem zobaczysz pozostałości po komorach gazowych, koszarach i peronu kolejowego. Ujrzysz również oryginalne eksponaty prezentujące przedmioty należące do więźniów. 

Opcjonalnie: Po zwiedzaniu Muzeum, możliwe wykupienie biletu na wejście do Fabryki Emalii Oskara Schindlera, na terenie Podgórza. 

Cuda podziemia i komunizmu

Dzień 3 - Kraków-Wieliczka-Nowa Huta - Kraków 

Na początku, zabierzemy Cię do magicznego świata pełnego soli, w którym, w podziemnych komnatach, zobaczysz naturalne dzieła sztuki, wykonane siłami ziemi, a unikalna geologia i krajobrazy ze słonymi jeziorami, mające ponad 700 lat nieprzerwanej historii, przeniosą Cię w inny świat. Zapakuj wygodne buty i ciepły wełniany sweter, bo do pokonania masz przed sobą aż 800 schodów, a temperatura w kopalni wynosi około 17 ºC.

Po południu odwiedzisz Nową Hutę i jej okolice. Ta część Krakowa powstała w 1950 roku jako oddzielne miasto, a obecnie należy Krakowa. Zaprojektowana na potrzeby idei, pierwszego polskiego miasta socjalistycznego. Podczas wycieczki wejdziesz do prawdziwych schronów przeciwbombowych. Tereny Nowej Huty zachwycą Cię swoją symetrią i monumentalizmem. Nasz doświadczony przewodnik opowie Ci więcej o niespełnionym komunistycznym marzeniu o idealnym mieście i prawdziwej historii jego mieszkańców.

W kontakcie z naturą

Dzień 4 - Kraków- Zakopane - Dunajec- Kraków 

Wspaniała wycieczka z Krakowa w nasze polskie góry! Zapraszamy do zimowej stolicy Polski! Zakopane, miejsce pełne krajobrazowych widoków, pysznych lokalnych dań góralskiej kuchni i kultury oraz niezliczonych atrakcji turystycznych. Wyjedź kolejką górską na Gubałówkę (1123 m n.p.m.). Na szczycie będziesz miał okazję podziwiać panoramę całych polskich Tatr i Zakopanego, a także Podhala, Pienin, Gorc i Beskidu Żywieckiego z ich słowacką częścią.

Dla fanów niewielkiej dawki adrenaliny zapraszamy na rafting po pięknym Dunajcu. Górska rzeka, szybki prąd, plusk wody i piękne widoki na okolicę.

Dzień 5 

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych.