Wycieczka Warszawa grupa szkolna

WYCIECZKA WARSZAWA - GRUPA SZKOLNA

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa do stolicy. Po przyjeździe do Warszawy meldujemy się w zarezerwowanym hostelu. Następnie zapraszamy na wyprawę rowerową, która jest ciekawym i aktywnym sposobem na poznanie stolicy Polski. Rozwinięta tam sieć dróg rowerowych, pozwoli nam zobaczyć wszystkie najważniejsze punkty z bliska, unikając ulicznych korków. Podczas tej 2,5h wycieczki rowerowej odkryjesz Warszawę, która roku na rok się unowocześnia, a zarazem jest centrum życia politycznego Polski. Pokażemy Wam wszystkie atrakcje, które warto zobaczyć, a w tym między innymi: Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Plac Grzybowski, Pałac Prezydencki oraz Bulwary Wiślane.

Dla chętnych możliwość wizyty na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki, za dodatkową opłatą.

Dzień 2 

Pozostając w pięknej Warszawie, odwiedzisz tzw. POLIN, niecodzienne muzeum w wyjątkowej lokalizacji. Jest to Muzeum Historii Żydów Polskich, które przedstawia ponad 1000 lat życia żydowskiego na ziemiach polskich. Zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem pozwoli Ci dowiedzieć się tego, skąd Żydzi przybyli do Polski? W jaki sposób Polska stała się domem największej społeczności żydowskiej na świecie? Jak w dzisiejszych czasach odradza się na nowo żydowskie życie?

Opcjonalnie: po południu możliwość zorganizowania wycieczki po Stadionie Narodowym, największym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

Dzień 3 

Ten dzień będzie fascynujący dla pasjonatów świata nauki. Znajdujące się w Warszawie Centrum Nauki Kopernik, to prawdziwy raj dla naukowców, zarówno małych jak i dużych. Będziecie mieli tam doznać zabawy z prawami fizyki lub rozmowy z robotem. Doskonała rozrywka wszystkich grup wiekowych. Centrum Nauki Kopernik posiada w swoim asortymencie ponad 400 interaktywnych eksponatów. Jest to największe takie centrum w Polsce i jedna z najbardziej zaawansowanych wystaw w Europie.

Dla chętnych większej ilości wrażeń i wiedzy możliwość zorganizowania popołudniowej wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dzień 4 

W godzinach porannych wyjazd z Warszawy w stronę Krakowa.