Leniwa Małopolska 7 dni

Leniwa Małopolska

pakiet 7-dniowy

 

Nasz tygodniowy pakiet dla tych, co potrzebują odpoczynku, chwili wytchnienia i lubią w spokoju i bez pośpiechu pozwiedzać. Leniwa Małopolska to idealna propozycja, gdy nie lubisz się przemęczać podczas urlopu. Stworzyliśmy unikalny program atrakcji w Krakowie, który pozwoli na zapoznanie się z najważniejszymi miejscami, na małą dawkę dobrej zabawy i na relaksujące chwile z dala od pędzącego miasta i tłumów ludzi.

Nasze komfortowe auta gwarantują komfort podczas przejazdów, a firmowi przewodnicy dbają o to, aby nikt się nie nudził i jak najwięcej przyjemności wyciągnął ze swojego pobytu w przepięknej stolicy Małopolski.

 

Wybierając pakiet Leniwa Małopolska, zaoferujemy Ci:

 • przyjemny spacer po historycznym Starym Mieście, 
 • relaksacyjny rejs do opactwa benedyktynów w Tyńcu, 
 • odkrycie klimatycznych terenów Podgórza,
 • wizytę w najpiękniejszych średniowiecznych zamkach na terenach Małopolski,
 • wodną przygodę podczas spływu Dunajcem,
 • wizytę w legendarnej Kopalni Soli w Wieliczce,
 • relaks podczas pikniku na Kopcu Kraka na łonie natury, 
 • świetną zabawę na krakowskiej profesjonalnej strzelnicy. 

 

Pamiętaj - leniwa wycieczka wcale nie oznacza nudy i starty czasu!

Dzień 1 

Spacer po Starym Mieście – 2 godziny

Nasz kierowca zabierze Cię z dworca prosto do zarezerwowanego hotelu, w którym będziesz miał czas na zakwaterowanie się i chwilę wytchnienia po podróży.

Następnie, na Starym Mieście spotkasz się z naszym lokalnym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po najsłynniejszych zabytkach w dzielnicy. Będziesz miał okazję podziwiać legendarne budynki ze średniowiecznych czasów, jak między innymi: Sukiennice, Barbakan Ratusz Miasta czy Bramę Floriańską. Przechodząc koło Kościoła Mariackiego, przyjrzysz się wieży, z której o każdej pełnej godzinie rozchodzą się dźwięki krakowskiego hejnału. Pospacerujesz przez najciekawsze uliczki Starego Miasta i odwiedzisz najstarszy Uniwersytet w Polsce. Nie zabraknie także wizyty na słynnym Wzgórzu Wawelskim, gdzie został wybudowany Zamek Królewski, Katedra oraz gdzie znajduje się wielka jama legendarnego Smoka Wawelskiego. Dzięki tej wyprawie poznasz fascynującą historię miasta królów. Od naszego doświadczonego przewodnika, dostaniesz rekomendacje najlepszych knajp/barów/restauracji w mieście.

Dzień 2 

Spływ Dunajcem – 6 godzin

 

Nasz kierowca zabierze Cię spod Twojego miejsca zakwaterowania o umówionej godzinie i zabierze do miejscowości Sromowce w Pieninach. Gdy dotrzecie na miejsce, będzie na Ciebie czekał nasz lokalny przewodnik – zwany flisakiem, który poprowadzi spływ. Wraz z całą grupą wsiądziesz do tradycyjnej, drewnianej łodzi flisackiej i przepłyniesz przez 18-kilometrowy odcinek Dunajca, który przepływa koło najpiękniejszych pienińskich krajobrazów. Po drodze będziesz miał okazję zaobserwować najwyższy szczyt w Pieninach (Trzy Korony) i imponującą górę Sokolicę. W trakcie spływu zostaniesz zapoznany z historią regionu i powiązanymi legendami. Spływ zakończy się w miejscowości Szczawnica.

Po zakończeniu spływu przewidziana jest godzinna przerwa na odpoczynek i zjedzenie smacznego obiadu. Kierowca będzie czekał na Ciebie w Szczawnicy, skąd bezpośrednio wrócisz do centrum Krakowa.

 

Dzień 3  

Kopalnia Soli w Wieliczce – 4 godziny

 

Wraz z prywatnym kierowcą, który odbierze Cię spod Twojego hotelu, udacie się prosto do Wieliczki. Podróż z centrum Krakowa do Wieliczki zajmuje około 40 minut. Na miejscu będzie na Ciebie czekał przewodnik i wraz z grupą innych gości, udacie się na wspólne zwiedzanie podziemnych dzieł sztuki. Wycieczka zaczyna się od zjazdu do kopalni na głębokość 135 metrów, pokonując równocześnie 380 schodów. W kopalni ujrzysz przepiękne solne komory, słynne z widokówek solankowe jezioro, naturalne rzeźby i kapliczki, a w tym Kaplicę Św. Kingi, uważaną za jedną z najpiękniejszych miejsc w całym kompleksie. Znajduje się tam również gigantyczny żyrandol wyrzeźbiony z soli. W czasie trwania podziemnej wędrówki wśród wąskich korytarzy lokalny przewodnik zapozna Cię z fascynującą historię tego niepowtarzalnego miejsca, które w 1987  roku zostało wpisane na listę UNESCO.  W trakcie zwiedzania przewidziana jest 15-minutowa przerwa. Na koniec wyprawy wyjedziesz na powierzchnię zabytkowym szybem.

Gdy wycieczka dobiegnie końca, nasz kierowca będzie czekał na Ciebie na parkingu przy kopalni, i wraz z nim udasz się prosto do hotelu lub innego wyznaczonego miejsca w Krakowie.Dzień 4 

Strzelnica  – 3,5 godziny

Nasz kierowca odbierze Cię z hotelu i zawiezie prosto na strzelnicę położoną nieopodal centrum miasta. Przejazd trwa około 45 minut. Na miejscu profesjonalny instruktor przeprowadzi wstępne szkolenie z zasad BHP oraz podstawowego użycia broni. Po wstępnym instruktażu specjalny otrzymasz wybrany wcześniej pakiet strzelecki, który zawierać będzie zestaw: Glock 17, Rewolwer cal. 38, AK-47 Kalashnikov, Pump Action Shotgun cal. 12 i 3 cele. Po skończonej sesji nasz kierowca zabierze Cię z powrotem do hotelu w Krakowie.

Dzień 5

Rejs do Tyńca - 4 godziny

 

Zbiórka uczestników rejsu pod statkiem Nimfa/Orka, zacumowanego pod Wawelem. Gdy wszyscy pojawią się o ustalonej wcześniej godzinie, zostaniesz wyposażony w  audio - przewodnika, który podczas wodnej przejażdżki, przybliży Ci najistotniejsze informacje na temat mijanych zabytków.  

Trasa, którą prowadzi rejs do Tyńca, wiedzie wśród najbardziej malowniczych krajobrazów Krakowa, takich jak: Zamek Wawelski  –  Groble  –  Most Dębnicki  –  Opactwo Norbertanek  –  Kopiec Kościuszki  –  Dom Karola Wojtyły –  Willa Szyszko - Bohusza  –  Wodociągi  –  Bielany – Kościół Kamedułów  –  Stopień Wodny Kościuszko  –  Opactwo w Tyńcu.

Przepłynięcie tej drogi trwa około 2 godziny. Na koniec dotrzesz do wybudowanego na wapiennym wzgórzu Opactwa Benedyktynów. Na miejscu będziesz miał godzinę czasu wolnego do własnej dyspozycji. Polecamy wykorzystać kilka chwil na odwiedzenie legendarnego opactwa w Tyńcu, który nosi miano najstarszego klasztoru w Polsce, oraz szczyci się barwnymi opisami m. in., w słynnych powieściach Sienkiewicza czy Kraszewskiego. Prócz wnętrza kościoła zobaczysz także: gotyckie krużganki, XIV-wieczny kapitularz, opatówkę z czasów średniowiecza, studnię zachowaną od 1620 r., urokliwy ogród renesansowy czy prawdziwe mury obronne z basztami. Po zwiedzaniu opactwa Benedyktynów wrócisz na pokład statku, którym udasz się w spokojny rejs z powrotem do Krakowa.

Dzień 6 

Szlak Orlich Gniazd – 9 godzin

 

Nasz kierowca odbierze Cię z hotelu w godzinach porannych. Stamtąd wyruszysz w pierwszą część wycieczki tego dnia, prowadzącą we wzdłuż Szlaku Orlich Gniazd - część szlaku turystycznego znajdującego się na wyżynie krakowsko-częstochowskiej. 

Przy okazji będziesz miał okazję zobaczyć i zwiedzić aż 5 średniowiecznych zamków/ich ruiny w Polsce (Zamek w Korzkwi, Zamek w Pieskowej Skale, Zamek Ogrodzieniec, Zamek w Bobolicach oraz ruiny zamku w Mirowie). Przy każdym zabytkowym zamku została zaplanowana krótka przerwa, podczas której lokalny przewodnik przedstawi Ci ciekawe informacje o wielkich budowlach. 

Następnie wstąpisz do Ojcowskiego Parku Narodowego, jednego z najmniejszych, ale najbardziej malowniczych terenów w małopolskiej Dolinie Prądnika. Unikalną cechą tego parku jest jego wapienny krajobraz, w którego wpisuje się słynna Maczuga Herkulesa. 

Ostatnim punktem programu tej wycieczki jest wizyta w Pustyni Błędowskiej. Nigdzie indziej, na terenie naszego kraju nie znajdziecie takiego obszaru piasków ruchomych.

Po 5 - godzinnym zwiedzaniu nasz kierowca zabierze Cię  prosto do hotelu lub wyznaczonego miejsca w Krakowie.

Dzień 7  

Czas wolny 

 

Ostatni dzień wycieczki  został zaplanowany z myślą o Tobie. Czas wolny będzie całkowicie do Twojej dyspozycji. Dzięki temu można pójść w miejsca, które nie zostały ujęte w naszym programie wycieczki, a są warte uwagi, lub zawsze marzyłeś, aby je zobaczyć. Jest to także doskonała okazja na całkowity odpoczynek w regionalnych knajpach, relaks w okolicznych barach czy na zielonych przestrzeniach Krakowa. W tym czasie możesz skorzystać z atrakcji, jakie oferuje miasto swoim turystom i mieszkańcom na co dzień. 

 

Nasza firma zapewnia:

 

Gwarantujemy komfortowy transport do miejsca, które masz w planach zobaczyć, zarówno na terenie Krakowa, jak i w jego okolicach. W celu wcześniejszych ustaleń wystarczy skontaktować się z naszym Customer Service, który w szybkim tempie zorganizuje Ci prywatnego kierowcę, a czas i miejsce spotkania wybierzesz sam. Oferujemy także transfer powrotny na dworze. Z chęcią doradzimy Ci, w zależności od Twoich zainteresowań, jakie miejsca warto zobaczyć w Krakowie.

*W cenę pakietu wliczone jest ubezpieczenie i zakwaterowanie (bez wyżywienia) w jednej z dwóch lokalizacji:

 1. B&B Hotel
 2. Lemir Apartments

*Uwzględnione w cenie wycieczki:

 • Komfortowy przejazd z dworca do/z hotelu z prywatnym kierowcą,
 • Zakwaterowanie w wybranym hotelu 2* hotelu/ prywatnym apartamencie,
 • Opiekę profesjonalnych przewodników,
 • Bilety wstępu na spływ Dunajcem, rejs do Tyńca, do Kopalni Soli i na strzelnicę,
 • Pakiet strzelecki dla każdego uczestnika.