Smaczny Kraków – pakiet w 3 dni

Smaczny Kraków - pakiet 3-dniowy

Smaczny Kraków to, jak sama nazwa wskazuje, połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to doskonała oferta dla tych, którzy nie zamierzają biegać po krakowskich zabytkach, aby zobaczyć wszystko, w tak krótkim czasie, ale z chęcią zatrzymają się w najsłynniejszych  barach i regionalnych restauracjach. Lokalne przysmaki Krakowa zadowolą nawet najbardziej wymagających smakoszy i  zamienią nużące zwiedzanie, w czystą przyjemność. 

 

3 dni spędzone w stolicy Małopolski, to doskonała szansa na poznanie historii miasta oraz kulinarne doznania lokalnej kuchni. W programie wycieczki zostało zaplanowane zwiedzanie Browaru Lubicz, spacer po Starym Mieście i dzielnicy żydowskiej - Kazimierzu wraz z  degustacją lokalnych przekąsek i domowych nalewek. Następnie przewidziane jest zwiedzanie malowniczego Podgórza, urokliwy piknik na Kopcu Kraka oraz warsztaty w palarni kawy z profesjonalnymi baristami. Po trzech dniach przekonasz się w tym wspaniałym mieście, przekonasz się, że dlaczego stolica Małopolski zwana jest miastem Królów.

Dzień 1

Browar Lubicz i wieczór na Kazimierzu – 3 godziny

 

Po przybyciu do Krakowa, w umówionym miejscu odbioru, będzie na Ciebie czekał nasz kierowca, który zabierze Cię bezpośrednio do hotelu, gdzie będziesz miał chwilę czasu na spokojne zakwaterowanie się i odpoczynek.

 

W godzinach popołudniowych nasz kierowca odbierze Cię spod hotelu i zawiezie prosto do Browaru Lubicz. Tam spotkasz się z miejscowym przewodnikiem, który, podczas przyjemnego zwiedzania, przybliży Ci fascynującą historią XVIII-wiecznego krakowskiego browaru oraz tradycje związane z procesem warzenia piwa. Wycieczkę uwieńczy wykwintna degustacja lokalnego piwa – 4 kufelki (125 ml) różnych rodzajów piw.

Wieczór na  Kazimierzu

Wraz z naszym kierowcą udasz się do żydowskiej dzielnicy - Kazimierz, gdzie czekać będzie nasz lokalny przewodnik. Wyruszycie na spacer magicznymi uliczkami zabytkowej dzielnicy, podczas którego zwiedzisz najciekawsze puby i bary na Kazimierzu. Przy okazji będziesz mógł w nich spróbować najlepszych rodzajów regionalnych piw i wódek. W cenę wycieczki wliczone jest 1 piwo (500 ml) i 2 shoty dowolnego, wybranego przez Ciebie alkoholu.

Dzień drugi 

Food Tour i Podgórze

Na Starym Kleparzu, chyba najbardziej znanym placu targowym w Krakowie, spotkasz się z naszym lokalnym przewodnikiem. Zabierze Cię on długi na spacer, podczas którego zobaczysz najciekawsze miejsca Starego Miasta i Kazimierza oraz dowiesz się o nich wielu fascynujących ciekawostek. Podczas spaceru skosztujesz lokalnych przysmaków Krakowa taki jak: chrupiący obwarzanek, kultowa zapiekanka z Kazimierza, tradycyjne lody rzemieślnicze, orzeźwiające piwo rzemieślnicze czy domowe nalewki.

Spacer po Podgórzu 

Nasz lokalny przewodnik zabierze Cię do jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Krakowa – Podgórza. Zobaczysz tam najciekawsze atrakcje dzielnicy, takie jak zabytkowy kościół Św. Józefa, historyczny Plac Bohaterów Getta, Fabrykę Schindlera czy obszar byłego krakowskiego getta. Następnie udacie się do krajobrazowego Parku Bednarskiego, który swą popularność zawdzięcza ugruntowaniu na wapiennych wzgórzach.

Piknik na Kopcu Kraka  

Po spacerze wokół magicznego Podgórza wraz z naszym lokalnym przewodnikiem wybierzecie się na legendarny krakowski Kopiec. Na terenie Krakowa znajduje się pięć sztucznie usypanych kopców, ale to właśnie ten podgórski Kopiec Kraka jest uważany za ten najbardziej malowniczy. To tam można podziwiać urokliwe wschody i zachody słońca, oraz podziwiać panoramę Krakowa. Na szczycie weźmiesz udział w pikniku na łonie natury, który będzie symbolicznym zwieńczeniem drugiego dnia zwiedzania. Każdy uczestnik otrzyma od nas kosz piknikowy, w którym znajdą się: sery, wędliny, pasta z oliwek, karczochy/pikle, 6 krewetek na maśle z winem, focaccia z ziołami, domowe pieczywo, oraz zestaw sztućców i talerzyków.

 

* W przypadku złej pogody, zamiast pikniku, udacie się na wizytę do jednej z najbardziej znanych Podgórskich kawiarni. Zapewniamy kawę i dowolne ciasto w cenie.

 

Dzień trzeci 

Warsztaty palenia kawy – 2 godziny

 

Nasz kierowca odbierze Cię z hotelu o umówionej godzinie i zabierze prosto do palarni Be My Bean. Ta oferta, to spełnienie marzeń każdego fanatyka kawy. Na miejscu weźmiesz udział w specjalnie przygotowanych warsztatach kawy w słynnej palarni. Na początek każdy dostanie kubek wybranej kawy: cappuccino, flat white, Americano, espresso doppio, przelewową.  Następnie poznacie krótką historię uprawiania i parzenia kawy – od plantacji do kawiarni. Potem doświadczysz, jak profesjonalny roaster wypala kawę.

Z tego inspirującego spotkania wyniesiesz bezcenne wskazówki dotyczące przygotowania idealnej kawy w swoim domu, przechowywania ziaren czy dobrania idealnego smaku.

Weźmiesz także udział w profesjonalnej degustacji 4-5 różnych rodzajów kaw (po 30-50 ml) zaparzonych metodą French Press. Dodatkowo każdy uczestnik warsztatów dostanie 10 % zniżki na zakup wybranych ziaren lub kawy. Po warsztatach w palarni nasz kierowca zawiezie Cię bezpośrednio na dworzec lub umówione wcześniej miejsce.

 

*W cenę pakietu wliczone jest ubezpieczenie i zakwaterowanie dostępne w jednej z dwóch lokalizacji:

  1. B&B Hotel
  2. Lemir Apartments

 

* Uwzględnione w cenie:

 

  • Transfer z dworca do/z hotelu z prywatnym kierowcą
  • Zakwaterowanie w hotelu 2* hotelu/prywatnym apartamencie, bez wyżywienia
  • Obsługa i pomoc naszego kierowcy
  • Profesjonalna opieka lokalnego przewodnika
  • Bilety wstępu do Browaru Lubicz oraz opłata za udział w warsztatach palenia kawy
  • Kosz piknikowy dla 2 osób, a w nim: 4 kufelki (125ml) piw i 2 shoty