Warszawa w pigułce

Warszawa w Pigułce

Dzień 1 

Trasa z Krakowa do Warszawy, zameldujecie się w zarezerwowanym hotelu.

Następnym punktem wycieczki będzie wyprawa rowerowa, która jest jednym z najlepszych  sposobów na poznanie stolicy, w aktywny sposób. Podczas tej 3h wycieczki rowerowej odkryjecie wszystkie ciekawe zakątki Warszawy, nowoczesnej stolicy Polski, która obecnie odgrywa rolę handlowego i politycznego centrum. Pokażemy Wam wówczas najlepsze atrakcje, jak.: Stare Miasto, zabytkowy Pałac Kultury i Nauki, Plac Grzybowski, elegancki Pałac Prezydencki, czy malownicze Bulwary Wiślane.

Dodatkowo można wykupić bilet na wyjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać panoramiczny widok na całe miasto.

Dzień 2 

Na początku drugiego dnia, poznacie zabytkowe centrum Warszawy, które jest doskonałym przykładem odbudowy i ponownego powstania miasta, po jego całkowitym zrównaniu z ziemią, co miało miejsce podczas II wojny światowej. Pokaźny Zamek Królewski został przebudowany w każdym szczególe i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania z przeszkolonym przewodnikiem będziesz mógł podziwiać odnowione Komnaty Królewskie, a także historyczne, oryginalne dzieła sztuki znanych malarzy, a w tym Rembrandta, Canaletto i  Jana Matejki.

Opcjonalnie jest możliwość zarezerwowania grupowej wycieczki na Stadion Narodowy, w godzinach popołudniowych.

Dzień 3 

W trzecim dniu pobytu w Warszawie udacie się odwiedzić interaktywną wystawę w Muzeum Polskiej Wódki, a przy tym poznacz aż 500 lat historii i lokalnej tradycji związanej z powszechnie uznanym za nasz narodowy napój i dowiesz się, dlaczego Polska Wódka stała się sławna na całym świecie. Wycieczka zaprowadzi Cię także przez magiczne kino, interaktywną galerię sztuki i Vodka Academy Bar, gdzie wraz z profesjonalnymi barmani poznasz najskrytsze sekrety rzemiosła podczas degustacji Konesera. Doświadczysz również smaku czterech różnych Polskich Wódek – w tym super-premium Single Estate.

Dla chętnych zaplanowaliśmy także wizytę w pięknym Parku Wilanów.

Dzień 4 

W godzinach porannych wyjazd ze stolicy Polski do Krakowa.