Dołki w Krakowie – coś dla Golfistów

Dołki w Krakowie

Pakiet 5-dniowy

Jeżeli masz ochotę spędzić czas w ciekawy sposób i spróbować paru nowych aktywności, to nasz pakiet wycieczkowy Dołki w Krakowie, będzie idealnym rozwiązaniem na nietypową wycieczkę, podczas której  oprócz historii  miasta królów, poznasz także tajniki gry w golfa i sekret idealnie zaparzonej kawy.

Przygotowany przez nas wyjątkowy program 5-dniowego pobytu w królewskim mieście to połączenie wielu atrakcji, które sprawdzą się zarówno dla fanów dobrej zabawy jak i miłośników malowniczych krajobrazów. 

Podczas naszej wspólnej 5-dniowej wycieczki po Krakowie, będziesz miał okazję:

 1. Zagrać swojej pierwszej partii golfa w życiu na mistrzowskiej klasy polu golfowym.
 2. Doświadczyć, przeżyć niczym pilot odrzutowca, na największym i najszybszym rollercoasterze w Europie.
 3. Odwiedzisz średniowieczne zamki, które znajdują się w jednej z najpiękniejszych krain historycznych w Polsce.
 4. Posmakować najsłynniejszych regionalnych przysmaków.
 5. Wziąć udział w degustacji różnych rodzajów świeżo wypalonej kawy.

Dzień 1 

Food Tour  – 3 godziny

 

Na dworcu będzie na Ciebie czekał nasz kierowca, który pomoże Ci z bagażami i zawiezie prosto do hotelu, gdzie będziesz mieć czas na spokojne zakwaterowanie się.

Pierwszym punktem wycieczki będzie największy krakowski targ - Stary Kleparz - gdzie spotkasz się z naszym lokalnym przewodnikiem. Następnie zabierze Cię on na spacer po najciekawszych miejscach Starego Miasta i Kazimierza, o których usłyszysz kilka historycznych ciekawostek. Po drodze zobaczysz także  legendarne budynki Starego Miasta, powstałe już za czasów średniowiecza. Wśród nich są: Sukiennice, Barbakan Ratusz Miasta czy Bramę Floriańską. Będziesz miał okazję dokładnie przyjrzeć się Kościołowi Mariackiemu, z którego o pełnych godzinach rozchodzą się dźwięki krakowskiego hejnału.  Na starej dzielnicy żydowskiej - Kazimierz - przejdziesz obok przepięknych synagog i kamienic, dzięki czemu poznasz bliżej żydowską historię. W czasie spaceru nasz przewodnik zaprezentuje Ci najlepsze lokalne przysmaki Krakowa. Spróbujesz m.in. legendarnego obwarzanka, słynnej zapiekanki z Kazimierza, tradycyjnych lodów rzemieślniczych czy jedynej takiej maczanki krakowskiej.

 

Dzień 2 

 Gra w golfa w  Krakow Valley – 7 godzin

 

Nigdy nie miałeś do czynienia z tą grą? Nic się nie martw! Na miejscu spotkasz się z profesjonalnym instruktorem, który wprowadzi Cię w podstawowe zasady tej gry. Jest to dość popularny sport w innych częściach świata, więc jeżeli inni potrafią, to Ty też! Będziesz miał do dyspozycji 6-dołkowe pole golfowe, które odpowiednie jest dla osób na każdym poziomie wytrenowania. W międzyczasie będziesz miał czas, aby zrelaksować się w letnim ogródku, pełnym pięknej zieleni oraz z barem i restauracją. Nasz kierowca będzie na Ciebie czekał na parkingu w Krakow Valley, skąd zabierze Cię z powrotem do hotelu w Krakowie.

Dzień 3 

Szlak Orlich Gniazd – 9 godzin

 

O umówionej godzinie, nasz kierowca odbierze Cię spod hotelu, i stamtąd wyruszysz w drogę prowadzącą wzdłuż Szlaku Orlich Gniazd. Podczas tej krajoznawczej wycieczki przejedziesz przez część szlaku turystycznego położonego na wyżynie krakowsko-częstochowskiej. W tym czasie będziesz miał okazję zwiedzić 5 najpiękniejszych średniowiecznych zamków/ich ruiny: Zamek w Korzkwi, Zamek w Pieskowej Skale, Zamek Ogrodzieniec, Zamek w Bobolicach oraz ruiny zamku w Mirowie. Przy każdym zabytku, przewidziana jest krótka przerwa, aby nasz lokalny przewodnik miał czas na spokojnie przedstawić Ci najważniejsze informacje historyczne i ciekawostki na temat danej budowli.

Wstąpisz  także do jednego z najmniejszych, ale najpiękniejszych polskich parków narodowych - Ojcowskiego Parku Narodowego. Malowniczy teren położony w Dolinie Prądnika, codziennie odwiedzany przez masę turystów, ale też mieszkańców Krakowa. Charakteryzuje się unikatowym wapiennym krajobrazem, w którym będziesz mieć szansę ujrzeć słynną Maczugę Herkulesa.  Ostatnim punktem w programie tej wycieczki jest wizyta w Pustyni Błędowskiej – jedynym takim obszarze piasków ruchomych w całej Polsce.

Po 5-godzinnym zwiedzaniu nasz kierowca zawiezie Cię  prosto do Twojego hotelu lub innego wyznaczonego miejsca w Krakowie.Dzień  4 

Park Rozrywki Energylandia – 9 godzin

Wraz z naszym kierowcą wybierzesz się z Krakowa do Zatoru, gdzie umiejscowiony jest największy park rozrywki w Polsce, a zarazem jeden z największych w całej Europie.

Na miejscu otrzymasz specjalny bilet, który pozwoli Ci na nielimitowaną zabawę podczas korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku rozrywki. Na zaczerpnięcie sporej dawki adrenaliny i niesamowitych wrażeń będziesz mieć 6-7 godzin w parku rozrywki. Energylandia podzielona jest na 5 stref: Bajkolandia, Strefa familijna, Strefa ekstremalna, Water park i Smoczy Gród – dzięki zakupionemu biletowi możesz korzystać ze wszystkich atrakcji w każdej ze stref. Na terenie parku znajdują się również różne restauracje i liczne budki ze słodkimi przekąskami, lodami czy aromatyczną kawą.

Po udanej zabawie nasz kierowca zabierze Cię z parkingu przed głównym wejściem do Energylandii i zawiezie prosto do hotelu w Krakowie.

Dzień 5 

Warsztaty palenia kawy – 2 godziny

 

W ostatnim dniu naszej 5-dniowej oferty w Krakowie nasz kierowca pojawi się pod Twoim hotelem o umówionej godzinie i zabierze Cię  do palarni Be My Bean. Na dobry początek dostaniesz kubek wybranej przez siebie kawy: cappuccino, flat white, Americano, espresso doppio, przelewową, aby w pełni energii podejść do lekcji, którą dla Ciebie zaplanowaliśmy.

Zapoznasz się z krótką historią uprawiania i parzenia kawy – od plantacji do kawiarni.

Będziesz świadkiem pokazu palenia kawy przez roasterów. Otrzymasz także bezcenne wskazówki dotyczące prawidłowego przygotowania idealnej kawy w swoim domu, przechowywania ziaren czy dobierania odpowiednich smaków aromatycznego napoju.

Będziesz miał okazję także wziąć udział w degustacji 4-5 różnych rodzajów kaw (po 30-50 ml) zaparzonych metodą French Press. Dodatkowo każdy uczestnik dostanien10% zniżki na zakup wybranych ziaren lub kawy.

 

*W cenę pakietu wliczone jest ubezpieczenie i zakwaterowanie do wyboru w jednej z dwóch lokalizacji:

 1. B&B Hotel
 2. Lemir Apartments

 

*Uwzględnione w cenie:

 

 • Transfer z dworca do/z hotelu z prywatnym kierowcą
 • Zakwaterowanie w hotelu 2* hotelu/ prywatnym apartamencie, bez wyżywienia
 • Profesjonalni przewodnicy i instruktorzy towarzyszący podczas całej wycieczki
 • Bilety wstępu na warsztaty kawy i do Parku Rozrywki Energylandia