Targi Bożonarodzeniowe w Polsce

Targi Bożonarodzeniowe w Polsce

7 - DNIOWA WYCIECZKA

Jeśli lubisz klimat Bożego Narodzenia i kochasz powiązane z nim tradycje, to ta wycieczka jest idealnym wyborem dla Ciebie. Zobacz najpiękniejsze Targi Bożonarodzeniowe w całej Polsce, podziwiaj świąteczne wystroje, pokaż swoją artystyczną duszę przy warsztatach malowania ozdób świątecznych i skosztuj tradycyjnych dań podawanych w czasie świątecznym na naszej wycieczce Targi Bożonarodzeniowe w Polsce. Wycieczka odbywa się tylko w sezonowo, w okresie grudnia, gdyż to właśnie wtedy prosperują świąteczne jarmarki. 

 

PLAN PODRÓŻY

DZIEŃ 1

Przyjazd do Krakowa i zwiedzanie miasta

Nasz pilot/przewodnik odbierze zorganizowaną grupę z lotniska/dworca w Krakowie i wraz z nim udacie się do hotelu. Podróż z lotniska trwa około pół godziny. Nas przewodnik będzie Wam towarzyszył także podczas zakwaterowania. Następnie, po chwili odpoczynku, udacie się na zwiedzanie Krakowa, rozpoczynając trasę od Starego Miasta. Zostało ono wyróżnione, jako pierwszy obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Kolejno będziecie podążać zabytkową trasą Drogi Królewskiej, dzięki czemu zobaczycie unikalne zabytki położone tej części miasta: Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, dzielnicę uniwersytecką, kończąc na najbardziej znanej budowli - Wawelu. 

Po dłuższym spacerze po mieście, w hotelu będzie na Was czekać powitalna kolacja.

DZIEŃ 2

Fabryka ozdób świątecznych i Kopalnia Soli w Wieliczce

Po porannym śniadaniu, wraz z przewodnikiem, cała grupa uda się na wycieczkę do miejscowości Bębło, niedaleko Krakowa, gdzie znajduje się fabryka ornamentów świątecznych. Tam będziecie mieli okazję wziąć udział w warsztatach z ręcznego malowania bombek świątecznych, które potem każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Następnie udacie się w dalszą drogę do Wieliczki, gdzie znajduje się unikalna kopalnia soli. Przed zwiedzaniem podziemnego świata soli, grupa uda się na obiad.

 

Wyjątkowa Kopalnia Soli w Wieliczce, ze względu na swoją historię i naturlane piękno została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w kopalni sprawia niesamowite wrażenie i pozwala przenieść się do magicznego świata solnych komnat, korytarzy i wyrzeźnbionych kaplic. Oczywiście w programie nie zabraknie także kaplicy Świętej Kingi, uznawanej za najpiękniejsze dzieło całej kopalni.

 

Klimatyczna kolacja będzie miała miejsce w jednej z restauracji w Krakowie, a w jej trakcie będziecie mieli okazję zobaczyć występ grupy folklorystycznej.

DZIEŃ 3

Wycieczka do Zakopanego

W trzeci dzień wyprawy, wyjedziecie dalej od Krakowa, do Małopolskiej stolicy zimowych sportów - Zakopanego. Podczas zwiwedzania tego pięknego miasta, nasz przewodnik pokaże Wam cmentarz na Pęksowym Brzyzku, słynne Krupówki, gdzie będziecie mieli chwilą wolnego czasu, aby skosztować lokalnych wypieków, przekąsek czy na napicie się kawy. Następnie kolejką górską wyjedziecie na Gubałówkę, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na polską stronę Tatr.

 

Regionalny obiad zjecie podczas wycieczki, a po nim zaplanowany jest kulig po jednej z najbardziej krajobrazowych dolin. Zalecamy zadbać o ciepłe i nieprzemakalne ubranie. Po tej atrakcji udacie się do hotelu, gdzie będzie na Was czekać gorąca kolacja.

 

DZIEŃ 4

Kraków – Wrocław: zwiedzanie miasta

Dzisiaj grupa będzie zwiedzać Wrocław, stolicę Dolnego Śląska oraz Europejską Stolicę Kultury 2016 roku. Po szybkim zakwaterowaniu grupa uda się na obiad, po którym spotka się z lokalnym przewodnikiem, w celu zwiedzania miasta, które rozpocznie się na Rynku Głównym gdzie grupa miała okazję podziwiać wyjątkowy przykład architektury gotyckiej – wrocławski ratusz, potem ruszy w kierunku pięknej Auli Leopoldina i tajemniczego Ostrowa Tumskiego, wyspy, na której znajduje się niesamowita katedra Świętego Jana Chrzciciela. Przewodnik zabierze również grupę w okolice Hali Stulecia kolejnego obiektu wpisanego na listę UNESCO. Po zwiedzaniu grupa będzie miała czas wolny, który może spędzić na rynku, gdzie jest wrocławski Targ Bożonarodzeniowy.

 

W tym dniu kolacja na własną rękę.

DZIEŃ 5

Wrocław – Łowicz – Warszawa

Rano, po śniadaniu, ruszycie w dalsze zwiedzanie pieknych zakątków Polski. Grupa wraz z przewodnikiem uda się w kierunku Warszawy, po drodze zatrzymując się w Łowiczu, który znany jest ze specyficznej kultury: gwary, strojów, muzyki oraz tańca a także wycinanek z papieru. Będziecie mieli okazję zobaczyć tam zabytkowy skansen oraz lokalne muzeum. Po obiedzie, który zostanie Wam zaserowowany w tamtejszej restauracji, udacie się do stolicy Polski - Warszawy, gdzie po zakwaterowaniu weźmiecie udział w koncercie muzyki Chopinowskiej lub Kolęd Świątecznych. Po muzycznych wrażeniach, w programie zaplanowany został krótki spacer po starym mieście, w celu podziwiania dekoracji świątecznych, które w Warszawie zasługują na uwagę.

 

Kolacja zostanie podana w hotelu.

DZIEŃ 6

Warszawa: zwiedzanie miasta

Kolejny dzień spędzicie w stolicy Polski . Tuż po śniadaniu podanym w hotelowej restauracji, przewodnik odbierze grupę i kolejno udacie się na zwiedzanie miasta wzdłuż dawnej Drogi Królewskiej, po drodze mijając pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski czy reprezentatywmy Pałac Prezydencki, docierając do zabytkowego Placu Zamkowego, gdzie znajduje się imponujący Zamek Królewski. Warszawska starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO jako wyjątkowy przykład niemal całkowitej odbudowy zabytków historycznych.

 

Po urokliwym spacerze po centrum Warszawy, uczestnicy udadzą się na obiad, ale wcześniej wszyscy wezmą udział w warsztatach z lepienia pierogów, jednej z najbradziej znanych i tradycyjnych potraw polskich. Po południu wyjedziecie na krajoznawczą wycieczkę do Wilanowa, gdzie w okresie świątecznym można podziwiać Królewski Ogród Światła oraz niesamowity muzyczno-świetlny pokaz.

 

Po dniu pełnym atrakcji, w hotelu zostanie zaserwowana pożegnalna kolacja.

DZIEŃ 7

Warszawa – Kraków i wyjazd

To ostatni dzień wycieczki, która zakończy się na dworcu/lotnisku w Warszawie lub Krakowie.

 

Wycieczka zawiera:

  • zakwaterowanie: 6 nocy w 3* hotelu
  • transport: klimatyzowany autokar/bus
  • posiłki: codzienne śniadania w hotelu, obiady i kolacje
  • lokalny, doświadczony przewodnik
  • profesjonalny pilot wycieczki
  • kierowca
  • bilety wstępu do miejsc wyszczególnionych w programie wycieczki
  • opłaty parkingowe
  • podatki