Śladami polskich Świętych

Śladami polskich Świętych

10 - CIO DNIOWA WYCIECZKA

10 - cio dniowa wycieczka

Razem z nami podążaj śladami Ojca Świętego Jana Pawła II, Świętej Faustyny Kowalskiej i świętego Maksymiliana Kolbe w czasie naszej specjlanej 10-cio dniowej pielgrzymki po Polsce: Śladami polskich Świętych. Oferowany przez nas pakiet posiada bogaty program ziwedzania. Razem z naszym przewdonikiem odwiedzisz m.in. Łagiweniki, Wadowice, Częstochowe czy kościół w Niepokalanowie, gdzie będziesz miał okazję bliżej poznać historie polskich świętych.

 

DZIEŃ 1

Przyjazd do Krakowa: zwiedzanie miasta

Firmowy kierowca/pilot odbierze zorganizowaną grupę z lotniska w Krakowie i razem udacie się do miejsca zakwaterowania. Nasz pilot będzie Wam towarzyszył podczas trzydziestominutowej z lotniska oraz podczas zakwaterowania. Tuż po zameldowaniu w hotelu, pozostawicie swoje bagaże i wraz z naszym lokalnym przewodnikiem wybierzecie się  na zwiedzanie Starego Miasta. Zwiedzanie rozpoczniecie od psaceru wzdłóż trasy Drogi Królewskiej, dzięki czemu nie pominiecie żadnych najważniejszych zabytków tej części miasta: Rynek Główny, który jest największym średniowicznym rynkiem w Euripie, Kościół Mariacki wraz ze zwiedzaniem wewnątrz, Sukiennice kończąc na słynnym Wawelu. Po  spacerze wokół Wzgórza Wawelskiego oraz odwiedzin w katedrze wawelskiej, uczestnicy wrócą do hotelu na uroczystą, powitalną kolację.

DZIEŃ 2

Kraków: wycieczka do Wieliczki i Łagiewnik

Po wczesnym śniadaniu wyruszycie poza Kraków, do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie zejdziecie szybem do magicznego świata solnych komnat, rzeźbionych korytarzy i kaplic, których nie ujrzycie nigdzie indziej. Wraz z przeszkolonym przewodnikiem obejdziecie Kopalnię podążając specjalną trasą dla turystów.  W programie zwiedzania znajduje się także Kaplica Świętej Kingi, uznawana za najpiękniejszą w całej kopalni. Całość zakończy uroczysta msza święta w kaplicy św. Jana Pawła II. Po wyjeździe na powierzchnię, będzie na Was czekać obiad. Natsępnie pilot zabierze grupę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia położonego w Łagiewnikach, gdzie zobaczycie kaplicę św. Faustyny oraz główną Bazylikę. Znajduje się tam również Centrum Jana Pawła II oraz muzeum, które też będzie można zobaczyć w towrzystwie przewodnika. Po powrocie do hotelu, zostanie zaserwowana kolacja.

 

DZIEŃ 3

Kraków: Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska

Dzisiejszy dzień będzie poświęcony naszemu rodakowi - Ojcu Świętemu.  Z rana udacie się  się na wycieczkę do najważniejszych miejsc powiązanych z Janem Pawłem II. Pilot pokaże Wam wyjatkowo ważne i znaczące miejsca w życiu papieża, zarówno za czasów modości, jak i w późniejszej działalności. W jego rodzinnym domu w Wadowicach położonych około 50 km na południe od Krakowa, zostało utworzone Muzeum Jana Pawła II. Podczas pobytu w Wadowicach uczestnicy będą mieli okazję pospacerować po urokliwych uliczkach, słuchając opowieści o czasach dorastania Karola Wojtyły i co miało wpływ na kształtowanie się osobowości młodego papieża. Będziecie mogli również wejść do kościoła, w którym przyjął on chrzest święty. W drodze powrotnej do Krakowa zatrzymacie się na krótką chwilę, aby zobaczyć Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie Jan Paweł II często modlił się jako młody kleryk.

DZIEŃ 4

Kraków: Zakopane – Ludźmierz

Czas na wizytę w zimowej stolicy Polski – Zakopanym. Jedyne takie miejsce na mapie Polski, gdzie bije góralska kultura, mają miejsce konkursy narciarskie, a turyści nadjeżdżają z każdej strony świata, o każdej porze roku. Podczas zwiedzania, nasz pilot będzie również Twoim przewodnikiem, i wra z znim zobaczycie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, cmentarz na Pęksowym Brzyzku oraz najsłynniejsze Krupówki. Tam przewidziana jest dla Was chwila wolnego czasu, aby poogladać piękną górlaską architekturą i skosztować serwowoanych regionalnych przysmaków. Następnie wyjedziecie kolejką górską na Gubałówkę, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na Tatry. Obiad zostanie zaserowowany w czasie trwania wycieczki.

 

W drodze powrotnej program przewiduje także przystanek w Ludźmierzu, w celu odwiedzenia Sanktuarium Maryjnego, gdzie Karol Wojtyła często odprawiał mszę św.

 

Po dniu pełnym wrażeń, zjecie pyszną kolację w restauracji hotelowej.

DZIEŃ 5

Kraków - Auschwitz-Birkenau - Częstochowa

Dzień 5 został przewidziany na historie i miejsca powiązane z II wojną światową. W godzinach porannych, zaraz po śniadaniu pilot wycieczki odbierze grupę z hotelu i pojedziecie do Oświęcimia, aby zobaczyć największy obóz koncentracyjny - Auschwitz-Birkenau. Na miejscu spędzicie około trzy i pół godziny z lokalnym przewdonikiem, który oprowadzi Was po obozowych barakach, pokaże pozostałości ruin krematoriów i komór gazowych. Podczas spaceru, będzie cały czas opowiadał Wam hisotrie powiązane z danymi miejscami. Grupa zobaczy również celę, w której zginął św. Maksymilian Kolbe. Po obiedzie w okolicy Oświęcimia, wyjedziecie w kierunku Częstochowy, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Jest to zdecydowanie najwazniejsze centrum pielgrzymkowe w całej Polsce. Noc spędzicie w domu pielgrzyma oraz, dla chętnych będzie możliwość uczestniczecnia w wieczornej mszy w Sanktuarium.

DZIEŃ 6

Częstochowa – Łódź: zwiedzanie miasta

Po śniadaniu uczestnicy udadzą się na zwiedzanie sanktuarium z lokalnym przewodnikiem. To właśnie tam znajduje się znany na całym świecie obraz Czarnej Madonny. Co ciekawe, jego pochodzenie nie jest do końca znane. Istnieją różne hipotezy o tym, że obraz mógł powstać zarówno w II, jak i w XIV wieku. Jednak z pewnością jest to najbardziej czczony obraz religijny w kraju. Jego wyjątkowość sięga XV wieku. Po zwiedzaniu sanktuarium, grupa uda się w kierunku Lichenia Starego, gdzie z kolei położone jest Sanktuarium Maryjne i Bazylika Najświętszej Maryi Panny - największy kościół w Polsce. W obu tych miejscach poprowadzi Was lokalny przewodnik. Kolejno, spędzicie noc w Domu Pielgrzyma, gdzie zostanie Wam zaserwowana kolacja. Będzie także możliwość uczestniczenia w mszy świętej w sanktuarium.

 

DZIEŃ 7

Łódź – Świnice Warckie – Płock - Warszawa

Dzień 7 został w programie poświęcony Świętej Faustynie. Najpierw przewodnik zabierze Was do miejscowości Głogowiec, gdzie zobaczycie rodzinny dom świętej Faustyny, a w położonych niedaleko Świnicach Warckich - Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny. Następnie pojedziecie zobaczyć Płock, gdzie rozpoczęła się prorocza misja Faustyny i zwiedzidzcie tamtejsze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

 

Po zwiedzaniu wyruszcie w podróż do stolicy Polski - Warszawy. Kolacja będzie podana w wynajętym tam hotelu.

DZIEŃ 8

Warszawa: zwiedzanie miasta

Dzisiaj zwiedzicie zarówno zabytkową, jak i nowoczesną część miasta Warszawy. Program przewiduje wizytę w kościele Św. Stanisława Kostki, gdzie pochowany został błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko, brutalnie zamordowany przez agentów SB w 1984 roku. Uczestnicy odwiedzą również poświęcone mu muzeum. Następnie będziecie podążać ulicą Żytnią, gdzie znajduje się Zakon Bożego Miłosierdzia i świątynia Św. Faustyny. Odziedzicie także sławne królewskie Łazienki,, gdzie zobaczycie m.in. pomnik Chopina. Pod koniec dnia został zaplanowany kameralny koncert muzyki Chopenowskiej, po którym zjecie kolację w jednej z lokalnych restauracji.

DZIEŃ 9

Warszawa – Niepokalanów – Kraków

Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, wyruszycie w stronę Krakowa, lecz po drodze zatrzymacie się jeszcze w odwiedziny u Niepokalanów, zakonie Franciszkan i sanktuarium, które zostało założone na cześć jednego z męczenników polskich – Maksymiliana Kolbe, o którym usłyszycie podczas zwiedzania Auschwitz-Birkenau. Grupa będzie miałą okazję zobaczyć zarówno bazylikę jak i muzeum Maksymiliana Kolbego.

 

W Krakowie będzie Wam podana pożegnalna kolacja.

DZIEŃ 10

Wyjazd

Ostatni dzień wycieczki zakończy się na dworcu/lotnisku w Krakowie.

 

Wycieczka zawiera:

  • zakwaterowanie: 9 nocy w 3* hotelach
  • transfer: klimatyzowany autokar/bus
  • posiłki: codzienne śniadania w hotelu, obiady i kolacje 
  • opiekę  licencjonowanego przewodnika
  • przewodniczący pilot wycieczki
  • doświadczony kierowca
  • wszystkie bilety wstępu wyszczególnione w programie
  • dodatkowe opłaty parkingowe
  • podatki