Spływ Dunajec Rafting

Spływy - Dunajec Rafting 

Całodniowa wycieczka

Spływy  dostępne są codziennie od 1 kwietnia do 31 października.

Przygotuj się na dzień pełen fantastycznej zabawy, pięknych widoków i wodnych doznań. Specjalnie na dla Ciebie przygotowaliśmy pakiet całodniowej wycieczki z Krakowa na spływ przełomem Dunajca. Jest to niepowtarzalna okazja, aby w aktywny sposób zobaczyć kawałek malowniczej Południowej Polski. Rzeka Dunajec przepływa wśród dzikich terenów Pienin, które stanowią naturalną granicę między Polską a Słowacją. Program wycieczki został rozplanowany w taki sposób, abyś mógł rozkoszować się niepowtarzalnymi widokami i karmić swoje oczy krajobrazami, niczym z programów telewizyjnych. Jeżeli nigdy nie byłeś w tych okolicach, przygotuj aparat, aby podczas spokojnego spływu, porobić kilka pamiętnych zdjęć. Przełom Dunajca rozciąga wokół pienińskich szczytów i przedziera się przez najpiękniejsze górskie tereny, które  można dostrzegać w promieniach słońca.

Regularna wycieczka z Krakowa 

Organizowane przez nas regularne wycieczki jednodniowe z Krakowa zazwyczaj zajmują około 8 godzin wraz z podróżą. Podróż rozpoczynamy w godzinach porannych, między 8 a 9, według wcześniejszych ustaleń z uczestnikami. Odbierzemy Cię spod hotelu, abyś jak najlepiej rozpoczął swój dzień spędzony poza miastem. Trasa w jedną stronę zajmuje około 2,5 godziny. Spływ rzeką Dunajec przebiega trasą o długości 18 km i zajmuje około 2 godziny i 15 minut. Przydzielony Wam kierowca/opiekun będzie czekał na Ciebie przy ostatnim przystanku płynącej łodzi flisackiej, a następnie zabierze Cię na domowy obiad do lokalnej restauracji. Nasza firma gwarantuje osobisty odbiór, jak i transport powrotny do hotelu w Krakowie, komfortowym samochodem marki Mercedes oraz towarzyszącego Ci cały dzień przyjaznego kierowcę, który jest w pełni dyspozycyjny.

Spływ rzeką Dunajec - prywatne wycieczki z Krakowa

Rafting w okolicach Szczawnicy, to idealna rozrywka z firmą Kraków Direct poza miastem. Zarezerwuj prywatną wycieczkę nowoczesnym, wygodnym samochodem Mercedes Benz oraz z pomocnym anglojęzycznym kierowcą i  ciesz się spokojnymi chwilami na łonie natury. Gwarantujemy Ci bezpośredni odbiór osób z hotelu w Krakowie i transport powrotny po odbytej wycieczce, do wyznaczonego celu w Krakowie. Na indywidualne życzenie, możemy również zaoferować spływ, który rozpocznie się w zimowej stolicy Małopolski - Zakopanem. Jeżeli jesteś zainteresowany tą usługą i chcesz pozyskać więcej informacji – skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. 

Nasz wycieczka to całodniowa wyprawa, pełna fantastycznych przygód, dla osób, które lubią w   aktywny sposób spędzać czas na łonie natury. Cały program trwa około 8 godzin. Proponowana przez nas godzina odbioru to 8 - 9 rano. Trasa wyprawy rozpoczyna się już na spokojnej części Dunajca, w małej wiosce Sromowce w malowniczych Pieninach. Następnie, wraz z przebytą drogą, w kierunku głębszych i bardziej niespokojnych odcinków rzeki, będziecie mieli okazję podziwiać najwyższe szczyty w Pieninach – słynne Trzy Korony i towarzyszące im strome, skaliste góry, ze szczytem Sokolica. Przełom Dunajca ciągnie się wzdłuż siedmiu  dużych skrętów rzeki. Zapewniamy, że krajobrazy zapierają dech w piersiach! Niedaleko położony jest także Pieniński Park Narodowy.

Planowana trasa raftingowa zajmuje około 2 godzin i 15 minut. Ma 18 kilometrów długości i zakończy się przystankiem w miejscowości Szczawnica. Dla chętnych i żądających większych wrażeń istnieje możliwość wybrania dłuższej, 23-kilometrowej trasy. Trwa ona do 3 godzin, natomiast kończy w Krościenku, skąd zabierze Cię nasz kierowca w powrotną drogę do Krakowa. 

Praktyczne informacje na temat raftingu

Po zakończonym spływie będziesz miał chwilę wolnego czasu, aby zrobić sobie przerwę na lunch, lub wrócić prosto do Krakowa. Możesz także śmiało poprosić o przerwę podczas jazdy samochodem. Nasz pomocny kierowca z chęcią odpowie na Twoje pytania i poleci Ci miejsce, w którym zjesz pyszny obiad. Wyszkoleni i doświadczeni kierowcy naszej firmy bardzo dobrze znają okolicę oraz rekomendowane restauracje z tradycyjnymi, polskimi daniami. Możemy również zorganizować Ci transport bezpośrednio do Zakopanego, skąd można rozpocząć spływ. Jeżeli jesteś zainteresowany rozszerzoną opcją tego pakietu – skontaktuj się z nami. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania podczas trasy z Krakowa, nie wahaj się pytać, nasz kierowca z chęcią udzieli Ci wszelakich odpowiedzi. 

Spływ Dunajcem to świetna rozrywka i relaks dla całej rodziny. Nie ma żadnych wytycznych odnośnie wieku uczestników wyprawy Dunajcem. Rafting nie jest uważany za sport ekstremalny, więc nie musisz się martwić o wszelakie niebezpieczeństwo dla swoich małych dzieci. Zapewniamy także kamizelki ratunkowe podczas spływu, na życzenie klienta. Standardowa liczba osób na jednej tratwie to około 12. Wytyczne BHP przewidują jednak tylko piątkę dzieci na jednej tratwie jednocześnie. Dla Państwa komfortu i bezpieczeństwa podczas podróży z Krakowa możemy wyposażyć nasz samochód w odpowiedni fotelik dziecięcy. Według życzeń można również zarezerwować tratwę tylko dla siebie, za dokonaniem dodatkowej opłaty. Jeżeli jesteś zainteresowany tą opcją – skontaktuj się z nami.

Pieniny spływ Dunajcem – warto wiedzieć

Spływy Dunajcem to okresowa wycieczka, dostępna w miesiącach: od 1 kwietnia do 31 października. Proponujemy zarezerwować naszą wycieczkę z Krakowa z 1-2-dniowym wyprzedzeniem. Gdyby pogoda nam nie dopisała, oczywiście będziesz miał szansę zmiany daty Twojej wycieczki z jednodniowym wyprzedzeniem. Jeśli więc martwisz się, że w dniu wycieczki będzie padać deszcz, prosimy o wcześniejszy komunikat. Zmienimy wtedy Twoją rezerwację, tak aby data byłą dla Ciebie wygodna.

Spływy Dunajcem odbywają się codziennie, z wyjątkiem świąt Wielkanocy i Bożego Ciała. Należy jednak wziąć na poważnie panujące warunki pogodowe okolic Pienin. Tratwy prowadzone są przez profesjonalnych flisaków pienińskich. Są oni symbolem miejscowej tradycji spływów i zawsze odziani są w tradycyjne stroje. Istnieje też możliwość zarezerwowania spływu prowadzonego przez flisaków mówiących po angielsku. Jeżeli jesteś zainteresowany tą opcją – skontaktuj się z nami wcześniej.

Możesz dokonać płatności w dwóch wariantach: online, podczas rezerwacji naszych usług, lub gotówką u kierowcy naszej firmy. Preferujemy płatności w naszej narodowej walucie - złotówkach. Akceptujemy także euro, funty i dolary amerykańskie. Kwota w walucie obcej jest obliczana zgodnie z bieżącym kursem wymiany, ale kierowca wydaje resztę w złotówkach.

Oferowany przez nad dzień w Pienińskich krajobrazach to niepowtarzalna okazja do przeżycia fascynującej przygody w jednym z najpiękniejszych obszarów w południowej Polsce.  Nie bez powodu spływ Dunajcem jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w regionie. Polecamy również nasz pakiet wycieczek z Krakowa do Zakopanego. Odkryj zimową stolicę Polski, spacerując po tatrzańskich szlakach i słynnych Krupówkach.