nie dla lenia w okolicy Krakowa 7 dni

 Odkryj Kraków i okolice

Podczas zorganizowanej, 7- dniowej wycieczki po Krakowie. Razem z nami, w aktywny sposób, odkryjesz najpiękniejsze zakątki tego miejsca! Przygotuj się na wspinaczkę skałkową, eksplorację jaskiń, kolarstwo górskie, wędrówki, rafting, spływy kajakowe i wiele innych, fascynujących atrakcji. Nasza wycieczka wokół stolicy Małopolski, jest idealnym wyborem dla fanów drobnej dawki adrenaliny i malowniczych krajobrazów. 

 

Przeżyj swoje przygody w okolicach Krakowa, spędzając z nami cały tydzień

 

Zapoznaj się z atrakcjami, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy:

Dzień 1

Przyjazd do Krakowa.

Dzień 2

Całodniowa wycieczka: Kraków - Jura Polska - Kraków

Wyżyna Krakowsko - Częstochowska, znana również jako polska Jura - kraina pełna malowniczych dolin, jaskiń i skał. Jura położona jest w odległości zaledwie 30 km od Krakowa i oferuje takie atrakcje jak wspinaczka skałkowa, eksploracja jaskiń czy zip lines. Gwarantujemy świetną zabawę i ciekawe sportowe wyzwania. 

 Dzień 3

Trasa: Kraków - Góra Żar - Zawoja - Markowe Szczawiny 

W tym dniu oferujemy zawodowe szkolenie zjazdowe na rowerach górskich na Górze Żar, która znajduje się 2h jazdy od Krakowa. Położona jest ona w Beskidzie Małym, dzięki czemu będziecie mieli możliwość zapoznania się z tym terenem. Po południu czekać nas będzie 1h transfer do Zawoi, skąd wyruszmy w 2h pieszą wędrówkę do schroniska Markowe Szczawiny. Tam czekać nas będzie zasłużony odpoczynek i możliwość skorzystania z usług restauracji.

 

Dzień 4 

Trasa: Markowe Szczawiny - Babia Góra - Szczawnica 

W nocy wyruszymy w wędrówkę na Babią Górę, aby podziwiać piękny wschód słońca na szczycie "Królowej Beskidów", jak często nazywana jest kapryśna Babia Góra. Po około 1,5h pieszej wyprawy, czekać na nas będzie transfer do uzdrowiska Szczawnica. 

 

Dzień 5

Miejscowość: Szczawnica 

Ten dzień zapewni Wam niemałą dawkę adrenaliny i ciekawych przeżyć. White Water Challenge na Górskim Szlaku Kajakowym. Obejmuje on rafting, techniki przepraw kajakowych przez rzekę oraz szkolenie z ratownictwa wodnego. 

 

Dzień 6

Trasa: Szczawnica - Kraków 

Pod koniec naszej wyprawy czeka nas jeszcze emocjonujący spływ kajakowy rzeką Dunajec, która jest naturalną granicą pomiędzy Polską a Słowacją. Tuż po tej atrakcji udamy się już w drogę powrotną do Krakowa. 

 

Dzień 7 

Wyjazd z Krakowa 

 

Cena zawiera:

 

 • zakwaterowanie w hostelach lub hotelach, zależnie od wielkości budżetu grupy
 • transport w klimatyzowanym autokarze/busie
 • wyżywienie - codzienne śniadania, z możliwością dokupienia obiadów i kolacji
 • doświadczony, anglojęzyczny pilot wycieczki
 • anglojęzyczny kierowca
 • zajęcia rozplanowane w zgodzie z planem podróży
 • wszystkie opłaty parkingowe oraz podatki

 

DODATKOWY JEDEN DZIEŃ W KRAKOWIE 

 

 1. Udaj się w niesamowicie malowniczą, całodniową wycieczkę rowerową wśród małopolskich winorośli. Trasa w okolicach naszych miejscowych winnic ma długość około 40 km. Rozpoczyna się ona w Krakowie, gdzie odwiedzisz dwie winnice Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Po zwiedzaniu czekać będzie na Was komfortowy transport do Krakowa. Mało kto wie, że tradycja uprawy winorośli w okolicach stolicy Małopolski rozpoczęła się już za czasów średniowiecza. Obserwując na bieżąco zmiany klimatyczne, które są coraz większym wyzwaniem dla całego, światowego przemysłu winiarskiego, wytworzyły się tutaj doskonałe warunki do uprawy najlepszych winogron w Polsce. Po tej wycieczce, na pewno sam się o tym przekonasz!

 

 1. Zobacz drugą w okolicach Krakowa kopalnię soli - w Bochni. Podczas tej wycieczki odkryjesz surowe, pochodzące z czasów średniowiecza wyroby bocheńskiej kopalni soli. Aby pokonać tę trasę, należy wcześniej liczyć się z niemałymi wyzwaniami dla kondycji fizycznej. Cały trud wynagradzają widoki i piękne surowe formy skalne, które zostały wykopane na powierzchnię dzięki pracy tamtejszych górników. 

 

 1. Zwiedź okolice i centrum Nowej Huty, która zaliczana jest dziś do dzielnic Krakowa, ale początkowo zaprojektowana i zbudowana na podstawach komunistycznego miasta.

 

 1. Niezapomniana i pełna refleksji wycieczka do muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Odwiedzając to miejsce, z pewnością poczujesz, jak ważna w życiu jest wolność i dobroć, dla drugiego człowieka.* Program może być dostosowany do Państwa preferencji.