Wycieczka Do Auschwitz Z Krakowa

Wycieczka Do Auschwitz Z Krakowa 

Zwiedzanie Muzeum Auschwitz - Birkenau

Zorganizowana wycieczka do Auschwitz z Krakowa zajmuje około 6,5 - 7 godzin. W ofercie zapewniamy prywatny odbiór, transfer na trasie Kraków - Oświęcim oraz  transport powrotny do hotelu w Krakowie. Nasze nowoczesne auta (minibus Mercedes Benz, Mercedes Vito) oraz pomocny kierowca, z pewnością umilą Ci czas podróży oraz będziesz miał okazję na uzyskanie odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące programu wycieczki. Czas odbioru spod hotelu jest zawsze ustalany indywidualnie, w zależności od dostępności. Czas podróży z Krakowa do Auschwitz zajmuje zazwyczaj około 1 h 10 minut w jedną stronę. W czasie podczas jazdy obejrzysz 45 - minutowy dokument „Wyzwolenie obozu Auschwitz”, który pozwoli Ci wczuć się w klimat całej wycieczki oraz poznać wstępnie historię miejsca, do którego zmierzasz. Na miejscu spotkasz się z lokalnym przewodnikiem, który towarzyszyć Ci będzie podczas zwiedzania i oprowadzi Cię po wszystkich częściach obozu. Zwiedzanie kompleksu muzealnego Auschwitz-Birkenau zajmuje około 3,5 godziny. Po zakończeniu wycieczki do Auschwitz odwieziemy Cię do Twojego hotelu w centrum Krakowa.

 

* Oferujemy także możliwość połączenia dwóch istotnych miejsc popularnego zwiedzania w okolicach Krakowa. Dla chętnych organizujemy wizytę w Auschwitz-Birkenau wraz z wizytą w Kopalni Soli w Wieliczce lub w Fabryce Schindlera w jednym dniu. Jest to idealna opcja dla tych, co nie mają aż tyle czasu, lub chcą po prostu zobaczyć wszystko za jednym razem, aby jak najlepiej wykorzystać swój pobyt w Krakowie. 

 

Muzeum Auschwitz - wycieczka regularna

Zorganizowana, regularna wycieczka do Auschwitz - Birkenau z Krakowa, organizowana przez firmę Kraków Direct trwa około 6,5 – 7 godzin. W pakiecie liczony jest osobisty odbiór i transfer powrotny do hotelu w Krakowie, komfortowe auta (minibus Mercedes Benz, Mercedes Vito) oraz opiekę pomocnego kierowcy, który z chęcią udzieli odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące wycieczki, pobytu w Krakowie czy rekomendacji. Czas odbioru spod wybranego hotelu zależy od dostępności, jednak zawsze dostosowywany pod klienta. Podróż z Krakowa do Oświęcimia trwa około 1 h 10 minut w jedną stronę.  Podczas trasy zobaczysz 45 - minutowy dokument  na temat „Wyzwolenie obozu Auschwitz”. Na miejscu będzie na Ciebie czekał profesjonalny przewodnik, który będzie Cię oprowadzał po całym terenie muzealnym.  Zwiedzanie regularne Auschwitz-Birkenau trwa około 3,5 godziny.

 

*Możesz również połączyć zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z wizytą w Kopalni Soli w Wieliczce lub w Fabryce Schindlera w jednym dniu i jak najlepiej wykorzystać swój pobyt w Krakowie. Po zakończeniu wycieczki do Auschwitz odwieziemy Cię do Twojego hotelu w centrum Krakowa.

 

Czas odbioru z hotelu może się zmienić ze względu na okoliczności. W takim wypadku w ciągu 72-12 godzin przed dokładną godziną rozpoczęcia trasy skontaktujemy się z Tobą pocztą, SMS-em lub telefonicznie. Zalecamy więc regularnie sprawdzać swoje skrzynki mailowe oraz telefon.

 

*Dodatkowe opcje podczas regularnej wycieczki:

Oferujemy nasze wycieczki także z obcojęzycznymi przewodnikami. Jeżeli chcesz skorzystać z tej opcji, to w czasie rezerwacji lub kilka dni przed poinformuj nas o tym.

 

Wycieczka do Auschwitz z przewodnikiem 

Dawny obóz koncentracyjny, przeistoczony w zabytkowe Muzeum, dostępne dla odwiedzających przez cały rok, jest odwiedzane przez turystów z całego świata, aby złożyć hołd wszystkim poległym tam ludziom. Główną ideą założenia Muzeum w Oświęcimiu jest oddanie szacunku każdej osobie zesłanej do katorżniczej pracy do Auschwitz-Birkenau i zachowanie pamięci o tragicznych czasach II wojny światowej i ludobójstwie w Holokauście. Kompleks muzealny stanowi niezwykle istotne dziedzictwo historyczne i uważane jest za obowiązkowe miejsce, które każdy obywatel Polski jak i innych krajów powinien odwiedzić.  W 1979 r. państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zostało dodane do listy światowego dziedzictwa UNESCO. Wycieczka do Oświęcimia może okazać się bardzo emocjonalna i traumatyczna, ale również może Cię wiele nauczyć.

 

Muzeum w Oświęcimiu - zwiedzanie

Wycieczka z KrakowDirect to zwiedzanie dwóch głównych obozów byłego kompleksu nazistowskiego. Cały teren zajmuje powierzchnię aż 200 ha, gdzie przebiegają główne trasy zwiedzania, w większości na zewnątrz. Obóz w Oświęcimiu znany jest na całym świecie z wielkiego napisu na bramie głównej:  „Arbeit macht frei” - praca czyni wolnym. Będzie to pierwsza rzecz, jaką ujrzysz zaraz po przyjeździe. To hasło, które ironicznie opisuje tamten okres, specjalnie wymyślone przez nazistów, będzie początkiem Twojej niezapomnianej przygody w miejscu pamięci Auschwitz-Birkenau. Po przejściu przez historyczną bramę zobaczysz zachowane koszary więźniów, ich miejsca pracy, pozostałe bloki więzienne oraz oryginalne miejsce brutalnych kar, maltretowania czy tortur. Zobaczysz także tory kolejowe, które kiedyś były główną drogą przewożenia ludzi do komór gazowych, w których straciło życie miliony osób. Według opowieści historycznych, pod koniec wojny Niemcy próbowali zniszczyć je w powietrze, aby zatrzeć ślady zbrodni. Dziś możemy zaobserwować ich pozostałości, niekończące się rzędy kominów pokrywających większą powierzchnię obozu koncentracyjnego.

 

Działające na co dzień muzeum pamięci zbrodni nazistowskich jest przeważającym punktem wycieczek jednodniowych z Krakowa, czy Katowic. Wycieczki te cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców całej Polski, ale też turystów z całego świata. Wybierając się tam na wycieczkę, należy pamiętać, że zachowane Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu to nie jest zbyt przyjemna atrakcja turystyczna. Wizyta w tym miejscu składnia do refleksji i zatrzymania się nad sensem ludzkiego życia i okrucieństwa, jakie pojawia się na świecie. Można tam doświadczyć niezwykle pouczającej lekcji historii, która zmusza do oddania szacunku poległym ofiarom obozu. Odwiedzający powinni pamiętać, że dla wielu osób zwiedzanie Oświęcimia to także zwiedzie grobów swoich przodków i krewnych. Według badań, około jeden na sześciu Żydów, którzy zginęli w czasie ludobójstwa Holokaustu II Wojny Światowej, został zamordowany właśnie w Birkenau. 

 

Jeżeli chcesz bliżej poznać historię tego miejsca i poświęcić więcej czasu na zwiedzanie obozu, zarezerwuj naszą wycieczkę z doświadczonym i wielojęzycznym przewodnikiem. 

Zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z KrakowDirect gwarantuje wysokiej jakości obsługę, doskonałą organizację oraz Twoje zadowolenie. Jesteśmy doświadczoną firmą transportową, która zyskała już uznanie wśród wielu turystów z całego świata i jest uważana za jedną z najlepszych w Krakowie. Profesjonalnie zajmujemy się codzienną organizacją prywatnych i regularnych wycieczek, nie tylko do Auschwitz, które obejmują osobisty odbiór z hotelu, transfer, wygodne pojazdy i lokalnych doświadczonych przewodników.

 

Muzeum Auschwitz Zwiedzanie - wycieczka prywatna

Turyści coraz częściej decydują się na prywatne wycieczki jednodniowe z Krakowa do Oświęcimia. Są one wyjątkowe ze względu na znaczenie symboliczne tego miejsca, oraz możliwość dokładniejszego poznania historii. Jeżeli także chciałbyś skorzystać z przygotowanej przez na opcji prywatnego zwiedzania Muzeum Auschwitz, zarezerwuj wycieczkę przez internet lub telefonicznie. W ofercie proponujemy transfer komfortowym samochodem z prywatnym kierowcą do własnej dyspozycji, oraz dobrowolny wybór opcji zwiedzania. Nasz pomocny kierowca odbierze Cię spod Twojego hotelu w Krakowie i zawiezie na miejsce. Możesz wybrać czy chcesz, aby Twoje zwiedzanie Oświęcimia odbyło się na własną rękę, z prywatnym przewodnikiem, czy poprzez dołączenie do zorganizowanej grupy wycieczkowej z przewodnikiem muzeum. Jest opcja samodzielnego zwiedzania terenu obozowego Auschwitz I, ale wyłącznie w okresie od listopada do marca. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa do około 2 godzin. Następnie odwiedzający udają się do części II Birkenau, położonej 3 km dalej. Oferujemy transport na tej trasie naszym autem, w którym także możesz zostawić wszystkie swoje bagaże. Pomiędzy zwiedzaniem dwóch części obozów przewidziana jest 15-minutowa przerwa na małą przekąskę czy toaletę. Gdy zwiedzanie całego terenu dobiegnie końca, Twój prywatny kierowca zabierze Cię z powrotem do Krakowa i odwiezie pod sam hotel lub w dowolne wybrane przez Ciebie miejsce w centrum miasta. Jeśli chcesz, możesz wybrać opcję, w której połączysz obie te wycieczki: Muzeum w Auschwitz z przewodnikiem oraz wizytę w słynnej Fabryce Schindlera w Krakowie. Dzięki temu możesz zobaczyć dwa historyczne muzea w jeden dzień, dowiedzieć się wielu ciekawostek oraz  zaoszczędzić dużo czasu. Co więcej, historia postaci  Oskara Schindlera doskonale uzupełnia się z całym tłem tragedii Holokaustu.

 

Muzeum Auschwitz - Zwiedzanie Regularne

Oferta firmy KrakówDirect na zwiedzanie regularne Muzeum Auschwitz z Krakowa, również gwarantuje osobisty odbiór ze wszystkich hoteli/zakwaterowań, w których zatrzymują się zainteresowani klienci. Jeżeli wybrałeś zakwaterowanie poza centrum miasta, możemy zorganizować dla Ciebie komfortowy transfer za dodatkową opłatą. Dysponujemy sześcio- lub ośmioosobowymi samochodami, lub minibusami, lecz nie przewozimy klientów w autokarach. Zwiedzanie Oświęcimia zazwyczaj organizujemy dla grup liczących do 20 osób. W drodze do muzeum, w naszym busie, będziecie mieli okazję obejrzeć 45-minutowy film dokumentalny pt. „Wyzwolenie Auschwitz”, który pozwoli Wam poczuć klimat wycieczki.

 

Po przyjeździe do muzeum dołączysz do zorganizowanej grupy wycieczkowej, którą poprowadzi profesjonalny przewodnik z muzeum. W czasie zwiedzania odwiedzisz dwa obozy koncentracyjny Auschwitz, które znajdują się od siebie w odległości około 3 km. Zwiedzanie Auschwitz I z doświadczonym przewodnikiem zajmuje do 2 godzin, a w drugiej części-Birkenau, odwiedzający spędzają zazwyczaj około 1-1,5 godziny. Zapewniamy także transfer dla naszej grupy między dwoma obozami, naszym busem, w którym możesz zostawić wszelakie zbędne bagaże. Podróż zajmie tylko kilka minut. Pomiędzy zwiedzaniem obu części przewidziana jest 15-minuta przerwa, aby coś zjeść czy skorzystać z toalet. Program naszych wycieczek jednodniowych z Krakowa do Auschwitz-Birkenau, zarówno regularnych jak i prywatnych, nie przewiduje żadnych postojów w drodze powrotnej. Możemy  oczywiście zorganizować krótki postój na Twoje życzenie. Istnieje także opcja dokupienia gotowych launch-boxów.

 

Podczas zwiedzania Auschwitz 

Należy pamiętać, że wizyta w muzeum zobowiązuje do godnego zachowania podczas zwiedzania. Istnieją także pewne odgórne zasady wprowadzone przez dyrekcję muzeum, dotyczące pobytu na terenie Auschwitz. Według regulaminu możesz robić zdjęcia, ale tylko do użytku prywatnego i bez żadnych stojaków na aparat. W muzeum są 2 miejsca, w których robienie zdjęć jest zabronione. Oczywiście poinformuje Cię o tym przewodnik w odpowiednim czasie. Maksymalny rozmiar bagażu, który możesz ze sobą mieć, nie może być większy niż wymiary: 30 x 20 x 10 cm. Takie bagaże możesz zostawić w naszym samochodzie. Jedzenie nie jest dozwolone podczas zwiedzania muzeum, lecz możesz przekąsić coś podczas przewidzianej 15-minutowej przerwy.

 

Wstęp do Muzeum - ograniczenia 

Jeśli jesteś zmuszony do odwiedzin muzeum z małymi dziećmi, zwiedzanie może być skomplikowane, gdyż niektóre obszary nie są udostępnione dla wózków dziecięcych. Nie zaleca się też wizyt z  dziećmi poniżej 14 roku życia ze względu na okrutny charakter tego miejsca i niektórych zabytków. 

Dla osób, które mają ograniczoną możliwość poruszania się, wycieczka do Oświęcimia nie powinna stanowić większego problemu. Należy jednak pamiętać, że wówczas nie każda cześć dla odwiedzających będzie dostępna, i taka osoba przemieszcza się głównie po wiejskich ścieżkach, gdyż niektóre przestrzenie nie są dostępne dla szerszych wózków inwalidzkich. Muzeum zapewnia także zastępcze wózki inwalidzkie o mniejszych rozmiarach, dzięki którym przemieszczanie się po całym terenie i budynkach jest znacznie prostsze.  Dział obsługi klienta w naszej firmie z chęcią pomoże zorganizować Ci taki wózek inwalidzki, jeżeli poinformujesz nas o takiej potrzebie przed wycieczką.

Jeśli jednak planujesz odwiedzić  Auschwitz z małymi dziećmi, oferujemy foteliki dziecięce, lecz prosimy o wcześniejszą informację. Dla komfortu turystów z dziećmi w wieku poniżej 2 lat zalecamy skorzystać z oferty prywatnej wycieczki do Auschwitz z Krakowa. Podczas przejazdów prywatnych łatwiej jest nam zorganizować większą ilość przystanków, niż podczas wycieczek regularnych.

 

Wycieczka do Auschwitz z Krakowa

Godziny otwarcia muzeum zmieniają się w zależności od pory roku. W miesiącach zimowych kasa jest zamknięta od godziny 14.00, zaś w lecie od godziny 19.00. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania muzeum, odwiedź oficjalną stronę muzeum.

Każda nasza wycieczka do Oświęcimia zapewnia komfortową trasę w nowoczesnym, samochodzie marki Mercedes Benz. Zapewniamy także pomocnego kierowcę do dyspozycji przez cały dzień. Oferujemy odbiór z umówionego punktu w centrum miasta. Jednodniowe wycieczki z Krakowa do Auschwitz zajmują około 7 godzin. Podróż w stronę Auschwitz z Krakowa trwa około 1,5 godziny. W przypadku regularnych wycieczek po Oświęcimiu zalecany przez nas odbiór z hotelu to 8:30 lub 9:30 rano. W przypadku organizowania trasy prywatnych wycieczek do Auschwitz jest większa elastyczność i na życzenie klienta możemy skrócić lub przedłużyć zwiedzanie Auschwitz.

 

Dostępne są u nas dwie metody płatności. Możesz zapłacić online, podczas dokonywania rezerwacji jednodniowe wycieczki z Krakowa do Auschwitz-Birkenau lub zapłacić gotówką bezpośrednio u kierowcy w czasie trwania wycieczki. Akceptujemy euro, funty i dolary amerykańskie w kwotach zgodnych z bieżącym kursem wymiany. Nasz kierowca wyda Ci resztę w złotówkach.

 

Aby skorzystać z zorganizowanej wycieczki, jaką oferujemy, możesz zarezerwować  bilety za pomocą formularza kontaktowego lub telefonu do naszego działu obsługi klienta.