Nieoczywisty Kraków Pakiet 5-dniowy

Nieoczywisty Kraków Pakiet 5-dniowy

Nudzi Cię zwiedzanie starożytnych ruin? Nie jesteś fanem podziwiania sztuki w muzeum, czy zabytkowych obrazów w kościołach? Wolisz unikać długich kolejek po bilety wstępu? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ofertę, w której poznasz piękną stolicę Małopolski, ale dość inny sposób. Z dala od zgiełku Rynku Głównego, Smoka Wawelskiego czy słynnych Sukiennic. Zobaczysz, że Kraków, ma do zaoferowania o wiele więcej!

Nasza oferta 5-dniowego zwiedzania Krakowa została stworzona dla tych, co lubią poruszać się własnymi ścieżkami, i pragną z innej perspektywy odkryć miasto królów.  Nasz autorski, niecodzienny program wycieczkowy, to doskonała okazja, aby w aktywny sposób, na łonie natury, samemu lub z całą rodziną, zwiedzić piękny Kraków. W ciągu tych pięciu dni pokonasz odcinki Wiślanej Trasy Rowerowej, zobaczysz najstarszy klasztor w Polsce, przeżyjesz wodną przygodę, spływając z nurtem rzeki na kajaku, odkryjesz niesamowity, podziemny świat pokryty w całości solą, odbędziesz krótką przejażdżkę oldschoolowym Trabantem i odwiedzisz dzikie zwierzęta w krakowskim ZOO. Przekonasz się, że nie każda wycieczka do Krakowa musi wyglądać tak samo!

Dzień pierwszy 

Stare Miasto i Kopiec Kościuszki – 2,5 godziny

 

Nasz kierowca odbierze Cię z dworca i zawiezie Cię prosto do wyznaczonego hotelu, w którym będziesz miał czas na zakwaterowanie się i chwilę odpoczynku po podróży.

 

Program naszej wycieczki rozpocznie wizyta na Starym Mieście. Spotkasz się tam z lokalnym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po najbardziej znanych zabytkach w tej dzielnicy. Zobaczysz budynki ze średniowiecznych czasów, takie jak: Sukiennice, Barbakan Ratusz Miasta czy Bramę Floriańską. Prawdopodobnie uda Ci się usłyszeć słynny hejnał wybrzmiewający z wieży Kościoła Mariackiego o każdej pełnej godzinie. Przejdziesz przez urokliwe uliczki Starego Miasta i zobaczysz najstarszy Uniwersytet w Polsce. Podczas spaceru zaliczysz również wizytę na Wzgórzu Wawelskim, na którym położony jest legendarny Zamek Królewski, Katedra i słynna jama Smoka Wawelskiego. Usłyszysz kilka ciekawostek oraz fascynujących historii na temat zabytków miasta królów. Lokalny przewodnik z chęcią udzieli rekomendacji najlepszych barów/restauracji w mieście. 

 

 

Kopiec Kościuszki

Przed Tobą zdobycie szczytu, na szszęście - niewielkiego! Kopiec Kościuszki – najsłynniejszy kopiec w całym Krakowie, zlokalizowany w malowniczej dzielnicy miasta. To tam udasz się z naszym przewodnikiem, aby podziwiać przepiękną panoramę całej Wyżyny Krakowskiej, Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Wielickiego. Przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności będziesz mógł zaobserwować szczyty Tatr. Na Kopcu będziesz mieć godzinę czasu wolnego na odpoczynek przy kawie w przytulnej restauracji na dachu.

Dzień 2 

Komunistyczny Kraków – 2,5 godziny

 

O umówionej godzinie, nasz kierowca odbierze Cię z dowolnego miejsca w Krakowie.

Zasiądziesz w oldschoolowym trabancie, tzw.  „Zemsty Honeckera”,  którym wyruszysz na przejażdżkę w stronę Nowej Huty. Zwiedzisz tam najciekawsze zabytki, a w tym: Plac Centralny, Centrum Administracyjne, radziecki czołg czy kościół Arka Pana.

Zobaczysz socrealistyczną architekturę, która przeważa w wystroju Nowej Huty, a układ tamtejszych ulic i placów układa się w symetryczne figury geometryczne.

Odwiedzisz kultową restaurację „Stylową”, która rozpoczęła swoją działalność już w 1956 roku. Każdy gość otrzyma tam wybrany przez siebie napój, który został wliczony w cenę wycieczki. Poznasz tam fascynującą historię czasów PRL-u i dzielnicy, która powstała początkowo jako utopijne miasto komunistów. Podczas odkrywania ciekawostek z życia i zwyczajów mieszkańców dawnej Nowej Huty, cały czas będzie Ci towarzyszył nasz przewodnik.

 

Dzień 3 

Lasek Wolski i ZOO – 4 godziny

 

Czas na relaks w otoczeniu natury. O umówionej wcześniej godzinie, nasz kierowca odbierze Cię z hotelu i zawiezie na parking zlokalizowany w przepięknej dolinie Wisły, gdzie położona jest jedna z najstarszych winnic w Polsce – Winnica Srebrna Góra. Stamtąd udasz się na relaksujący spacer przez Lasek Wolski, który znany jest, jako „zielone płuca Krakowa”. Nasz przewodnik poprowadzi Cię do samego centrum Lasu, a po drodze usłyszysz wiele ciekawostek o zielonej enklawie Krakowa. 

Po krótkiej wędrówce dotrzesz do Klasztoru O.O. Kamedułów na Srebrnej Górze. Tam, nasz przewodnik przedstawi Ci historię kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, obok którego znajdują się tzw. pustelnie dla milczących mnichów.

 

Następnym punktem wycieczki będzie krakowskiego Zoo. Spod klasztoru, ruszysz na krótki spacer, który zaprowadzi Cię do krakowskiego ogrodu zoologicznego. W programie wycieczki, przewidziane jest 90 minut na pobyt w Ogrodzie Zoologicznym, w którym będziesz mógł zobaczyć ponad 270 gatunków zwierząt z różnych zakątków świata, a w tym: pingwiny, tygrysa amurskiego czy żyrafy. Dla najmłodszych turystów niezwykłą atrakcją jest mini ZOO, w którym dzieci mogą nakarmić i pogłaskać kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki i lamy.

Po przygodzie z dzikimi zwierzętami, na parkingu ZOO będzie na Ciebie czekał nasz kierowca, który zabierze Cię z powrotem do centrum Krakowa. 

Dzień czwarty  

Rowerem do Tyńca  – 5 godzin

 

Punktem spotkania z grupą i przewodnikiem wycieczki jest ul. Zwierzyniecka 30, gdzie będzie czekał na Ciebie sprzęt rowerowy. Każdy uczestnik dostanie od nas butelkę wody na drogę. Następnie wszyscy wyruszycie wzdłuż malowniczej trasy Tynieckiej – fragmentu międzynarodowej trasy EuroVelo4. Przejedziesz obok zjawiskowego Kopca Kościuszki, oraz obok słynnych Skałek Twardowskiego, rozciągających się nad zalanym kamieniołom „Zakrzówek” – przepięknej, karaibskiej oazy w środku miasta.

Po drodze miniesz niezwykły pomnik Elvisa Presleya, tor kajakowy na Wiśle i zabytkowy Zamek Luftwaffe. Przez całą trasę będziesz miał okazję podziwiać piękne widoki i naturalną scenerię Lasku Wolskiego, który jest uważany za płuca królewskiego miasta.

Po ok 60-minutowej wycieczce rowerowej dotrzecie do celu wyprawy  – monumentalnego Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Zostawisz tam swój rower, i w spokojny będziesz mógł oddać się chwili relaksu lub zwiedzić najstarszy klasztor w Polsce. Oprócz samego wnętrza klasztoru warto zobaczyć też gotyckie krużganki, XIV-wieczny kapitularz, opatówkę pochodzącą z czasów średniowiecza, zabytkową studnię z 1620 r., przepiękny ogród renesansowy czy wielkie mury obronne z basztami.

 

Dzień piąty  

Kopalnia Soli w Wieliczce – 4 godziny

Nasz kierowca będzie czekał pod Twoim hotelem o ustalonej godzinie i zabierze Cię prosto do Wieliczki. Droga z Krakowa do Wieliczki trwa około 40 minut. Na miejscu dołączysz do zorganizowanej grupy zwiedzających, której towarzyszyć będzie lokalny przewodnik. 

W kopalni zjedziecie winą na głębokość 135 metrów, pokonując aż 380 schodów. 

Pod ziemią będziesz miał okazję podziwiać niecodzienne solne komory, jeziora solankowe, rzeźby stworzone siłami natury czy kapliczki. Odwiedzisz także Kaplicę Św. Kingi, która jest uznawana za najpiękniejsze miejsce w całym dorobku kopalni. Znajduje się tam znany widokówek żyrandol wyrzeźbiony z samej soli.

Podczas podziemnego spaceru po świecie soli, wśród wąskich korytarzy, doświadczony przewodnik opowie Ci niezwykłą historię tego niepowtarzalnego miejsca, które znane jest na całym świecie, a w 1987  roku znalazło swoje miejsce na liście zabytków UNESCO.  

W trakcie zwiedzania będziesz mieć 15-minutową przerwę. Na koniec wycieczki wrócisz na powierzchnię zabytkowym szybem. Nasz kierowca będzie czekał na Ciebie na parkingu, skąd udacie się prosto do hotelu lub innego wyznaczonego miejsca w Krakowie.* W cenę wycieczki wliczone jest ubezpieczenie i zakwaterowanie w jednej z dwóch wybranych lokalizacji:

  1. B&B Hotel
  2. Lemir Apartments

 

*Uwzględnione w cenie:

Transfer z dworca do/z hotelu z naszym kierowcą

  • Zakwaterowanie w hotelu 2* hotelu/ prywatnym apartamencie na 4 noce, bez wyżywienia
  • Wypożyczenie sprzętu rowerowego
  • Bilety wstępu do: Muzeum Obwarzanka, ZOO, Kopalni Soli w Wieliczce i Kopiec Kościuszki
  • Opieka profesjonalnych przewodników