Rumunia Backcountry

 

Rumunia Backcountry

 Jesteś fanem białego puchu i sporej dawki adrenaliny? Kochasz dobrą zabawę w doborowym towarzystwie? Narty, snowboard to twoje hobby? Jeżeli, na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, to mamy dla Ciebie wyjazd, nie do ominięcia!Wyprawa na skitury do Rumunii da Ci szansę, aby rozsmakować się w narciarskiej przygodzie wśród przyrody i przepięknego krajobrazu. Trasy, które dla Ciebie przygotowaliśmy, są rozmaite, a w niektórych momentach stawiają naprawdę duże wyzwania.

Podczas naszej wyprawy skiturowej staramy się dostosować  do panujących warunków oraz poziomu zaawansowania zebranej grupy. Zjazdy w okolicach Parku Narodowego Maramures, który należy do najbardziej śnieżnych rejonów Karpat, to dla miłośników sportów zimowych, całkiem nowy wymiar! To właśnie tam, w okolicach resortu narciarskiego Borsa, gdzie także zawitamy,  z dala od tłumów turystów, są podobno najbardziej malownicze krajobrazy.

Jeśli masz zatem ochotę, aby przenieść się w inny świat, zasmakować sporej dawki pozytywnej adrenaliny, poznać ciekawych ludzi i rozwinąć swoje doświadczenia sportowe, to jak najbardziej powinieneś rozważyć naszą propozycję zimowego wypadu do Rumunii.

Pojedziemy razem na skitury w rumuńskie Karpaty, smakując sportową wolność, niezależność i ukierunkowanie na bliskość z zimową stroną natury. 

Czego możecie się spodziewać?

W naszej wyjątkowej ofercie wyjazdu skiturowego planujemy przemierzyć ośnieżone pasma gór Rodna i Maramures. Wycieczka zorganizowana jest przez naszych specjalistów od A do Z. Wszyscy uczestnicy, jednym busem, wyjeżdżają z Krakowa w kierunku okolic Parku Narodowego Maramures. Podczas 6 - dniowego pobytu w górach, będziemy spać w dwóch różnych lokalizacjach, aby mieć możliwość codziennie zaliczać inne trasy skiturowe oraz długie zjazdy freeride z okolicznych szczytów.

Zapewniamy komfortowy nocleg w tradycyjnych i wygodnych pensjonatach, w pokojach dwuosobowych. Nad Waszym bezpieczeństwem i atrakcyjnością wypraw górskich, będzie czuwał wyszkolony przewodnik IFMGA/IVBV.

Program wycieczki:

 • Dzień 1

O godzinie 6:30 rano spotykamy się pod dawnym hotelem Cracovia. Do naszego ekskluzywnego vana pakujemy sprzęt, bagaże, dobry humor i ruszamy w niezapomnianą podróż. W okolice miejscowości Borsa w Rumunii przyjeżdżamy w godzinach wieczornych. Na miejscu lokujemy się w bardzo przyjemnym, rodzinnym pensjonacie, gdzie spędzimy parę następnych dni.

 • Dni: 2, 3, 4

Założenie całego wyjazdu jest proste - staramy się zobaczyć i zjeździć jak najwięcej, jeżeli tylko warunki pogodowe nam na to pozwolą :).

Cała wycieczka trwa sześć dni, co daje nam łącznie aż 144 godziny na eksplorację tego miejsca! Dzięki lokalnemu przewodnikowi, który zna okolicę jak własną kieszeń, wykorzystamy owocnie każdą minutę. Pierwsze 3 dni spędzimy w granicach Maramureș National Park, gdzie w planach mamy zdobyć Toroiaga Peak (1930 m) oraz w zachodnim Rodna National Park (Bătrâna peak, Rebra and Buhăescu peaks 2257m).

Pamiętajmy jednak, że pogoda w górach bywa nieprzewidywalna, a niespodziewane akcje, są zazwyczaj najlepsze, dlatego często piszemy scenariusz wyprawy na bieżąco. Pamiętajcie, że to wyjazd backcountry, z ukierunkowaniem na bliski kontakt z naturą, bez wyciągów i ubitych stoków, dlatego wyspecjalizowany sprzęt skiturowy/ splitboardowy to must have. Bez przerażenia… W planie są także wieczorne wizyty w okolicznych miasteczkach, barach, saunach :).

 • Dni 5, 6, 7

W kolejnych dniach przemieścimy się na wschód kraju, gdzie zatrzymamy się w okolicach znanego resortu narciarskiego - Borsa, który jest idealnym punktem wypadowym w góry: Cearcănu peak Galați, Puzdra oraz Gărgălău peaks.

Oba miejsca noclegowe zapewniają nam kuchnię, gdzie w spokoju można sobie przyrządzać wszystkie posiłki. Wokół ośrodków znajduje się także pełno lokalnych restauracji, z których aż żal nie skorzystać choć raz.

 • Dzień 8

Po porannej pobudce i smacznym śniadaniu, z widokiem na góry, pakujemy walizki i  wracamy do Krakowa. Koło godziny 20 przewidujemy zaparkować naszego busa w miejscu zbiórki.

CENA: 4169 zł

DŁUGOŚĆ WYJAZDU: 8 DNI

TERMINY: 29.01-05.02.2022

MINIMALNA ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 5 OSÓB

Przedstawiona cena zawiera:

 • przejazd ekskluzywnym samochodem marki Mercedes Vito 
 • zakwaterowanie w przyjaznych pensjonatach na 7 nocy 
 • opiekę licencjonowanego rumuńskiego przewodnika górskiego IFMGA/IVBV

obecność przewodnika i organizatora wyjazdu

 • standardowe ubezpieczenie w KR, KL i NNW w podróży. Dodatkowo należy posiadać opcję ubezpieczenia od jazdy poza stokami.

Cena ta nie zawiera:

 • wyżywienia – możliwość dostępu do kuchni w pensjonacie lub korzystania z usług restauracji
 • zestawu lawinowego ABC – konieczność!
 • plecaka lawinowego - opcjonalnie
 • ubezpieczenia od jazdy poza stokami – warto zakupić swoje, lub w naszym biurze (specjalne rozszerzenie w cenie 150 zł)
 • wszelkie inne dodatkowe usługi, poza programem