Kraków i okolice dla szkół

Grupy szkolne - wycieczki 

Średniowieczne Miasto 

Dzień 1- Kraków

Z punktu zbiórki wyruszamy do pięknej stolicy Małopolski, gdzie czeka na nas zarezerwowany wcześniej hostel. To tam zawitamy w pierwszej kolejności.

Po rozpakowaniu bagaży, nie tracąc czasu, ruszamy na wycieczkę rowerową, dzięki której w aktywny i ciekawy sposób zwiedzimy część miasta. Podczas trwającej około 2,5h wycieczki rowerowej pokażemy Wam zabytkowe miejsca Krakowa, które zostały wpisane na światową  listę UNESCO. Zobaczysz także inne obowiązkowe atrakcje, jak: średniowieczny rynek, Dzielnicę Uniwersytecką, Trakt Królewski, czy smoczą jamę na Wzgórzu Wawelskim i Bulwary Wiślane.

Dla fanów historii istnieje możliwość zwiedzenia także dobrze znanej Fabryki Emalia Oskara Schindlera, który uratował losy tysiąca żydów w czasie II wojny światowej.

Opowieści wojenne

Dzień 2 - Kraków - Auschwitz - Kraków 

Tego dnia wybierzecie się do położonego na zachód od Krakowa Oświęcimia, gdzie zwiedzicie Muzeum Auschwitz - Birkenau, obejmujące tereny największego obozu koncentracyjnego. W latach 1940–1945 był to największy nazistowski obóz koncentracyjny, w którym zginęło ponad milion osób. Jest to najbardziej rozpoznawalny symbol Holokaustu i masowej zagłady.

Podczas zorganizowanej wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem, zobaczysz ruiny komór gazowych, koszar i rampę peronu kolejowego. Zobaczysz także pozostałości z rzeczy na co dzień używanych przez więźniów.

Na wieczorne rozluźnienie polecamy organizowane przez nas wyjścia na kręgielnie, escape room lub krakowski aquapark.

Podziemne cuda

Dzień 3 - Kraków - Wieliczka - Kraków 

W trzecim dniu naszej wycieczki odkryjesz niezwykły świat soli, podczas zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce, która również znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz mógł tam podziwiać monumentalne dzieła sztuki, wykonane rękami ludzi i siłami natury, unikalna geologia i krajobrazy ze słonym jeziorem w tle, błyszczące kaplice i ponad 700 lat historii ukrytej w kawałach soli. Koniecznie zadbaj o wygodne buty i ciepłą odzież – do pokonania przed Tobą jest ponad 800 schodów, a temperatura w kopalni waha się w okolicach 15 ºC.

Dodatkowo możliwość odwiedzenia Żydowskiego Muzeum Galicji i spotkaj się z człowiekiem, który na własnej skórze doświadczył tragedii Holokaustu.

W kontakcie z naturą

Dzień 4 - Kraków - Velo Czorsztyn - Kraków 

Niedawno uruchomiona, nowoczesna ścieżka dla rowerzystów, liczy ponad 30 kilometrów długości. Malownicza pętla wokół jeziora Czorsztyńskiego, to bez wątpienia jedna z najbardziej urokliwych i dobrze przygotowanych tras rowerowych na mapie Polski.

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, to ta wyprawa jest dla Ciebie! Jezioro Czorsztyńskie położone jest zaledwie 2h jazdy od Krakowa i otoczone szczytami gór. Ta wycieczka nie tylko zapewni Wam warte zobaczenia widoki, ale oferuje również dodatkową atrakcję w postaci rejsu promem po całym Jeziorze Czorsztyńskim.

Dzień 5 

W godzinach porannych wyjazd z Krakowa.