Małopolska dla każdego

Małopolska dla każdego

pakiet 5-dniowy

Województwo małopolskie zazwyczaj kojarzy się z jego stolicą - urokliwym Krakowem. Podobno to polskie miasto mające w sobie nieopisaną magię i niepowtarzalny klimat. Jest dawną stolicą Polski i zarazem odwiecznym miastem królów, które przyciąga do sobie całą rzeszę odwiedzających z całego świata. Jednak centrum miasta to nie wszystko, co Kraków może zaoferować, ponieważ jego okolice są równie atrakcyjne i warte zobaczenia. 

 

Przedstawiamy Ci nasz specjalnie dobrany, 5-dniowy pakiet pobytu w mieście królów, w którym każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie coś dla siebie. Małopolska dla każdego to bogaty program oferujący atrakcje ukazujące historyczną krainę Polski, w jej najlepszym wydaniu. Przygotuj się, że razem z nami odkryjesz najpiękniejsze krajobrazy Szlaku Orlich Gniazd, wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, znanej krakowskiej winnicy czy XIII-wiecznej kopalni soli, która znalazła swoje miejsce na liście zabytków UNESCO. Nie zabraknie oczywiście czasu na tradycyjny spacer po urokliwych uliczkach Krakowa, podczas którego spróbujesz lokalnych piw z kultowego browaru Lubicz, czy chrupniesz świeżego obwarzanka.

Dzień 1  

Stare Miasto i Browar Lubicz – 3,5 godziny

Po Twoim przybyciu do Krakowa nasz kierowca odbierze Cię z dworca i zabierze Cię do hotelu, gdzie będziesz miał chwilę czasu na spokojne zakwaterowanie i odpoczynek.

Następnie wybierzesz się na spacer z lokalnym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po najważniejszych zabytkach w mieście. Zobaczysz między innymi: legendarne Sukiennice, Barbakan, stary Ratusz Miasta czy Bramę Floriańską. Przy okazji dokładnie przyjrzysz się Bazylice Mariackiej, z której o każdej pełnej godzinie wybrzmiewa krakowski hejnał. Przejdziesz się po najbardziej znanych i urokliwych uliczkach na Starym Mieście i zobaczysz najstarszy Uniwersytet w Polsce. Podstawowym punktem podczas spaceru będzie również wizyta na Wzgórzu Wawelskim, na którym został wybudowany spektakularny Zamek Królewski, Katedra i jak legenda głosi, mieści się jama Smoka Wawelskiego. Poznasz ciekawą historię dziedzictwa miasta królów oraz dostaniesz rekomendacje najlepszych knajp/barów/restauracji od naszego doświadczonego przewodnika. Spacer zakończy się na ulicy Lubicz, gdzie znajduje kluczowe miejsce do zwiedzenia tego dnia.

Browar Lubicz - to tam, będzie czekał lokalny przewodnik, który podczas oprowadzania zapozna Cię z bogatą historią XVIII-wiecznego krakowskiego browaru i tradycjami, jakie wiążą się z procesami warzenia piwa. Odwiedziny zakończą się degustacją rzemieślniczego piwa – 4 kufelki (125 ml) różnych rodzajów piw.

Dzień 2  

Kopalnia Soli w Wieliczce – 4 godziny

 

O ustalonej wcześniej godzinie, nasz kierowca zawiezie Cię spod Twojego hotelu do Wieliczki, gdzie znajduje się zabytkowa kopalnia soli. Trasa z centrum Krakowa do Wieliczki trwa ok. 40 minut. Na miejscu dołączysz do grupy gości, której przewodniczyć będzie lokalny przewodnik.

Tam, całą grupą, zjedziecie windą do podziemi, na głębokość 135 metrów,  pokonując równocześnie 380 schodów.  W kopalni zobaczysz przepiękne solne komory, niesamowite jezioro, rzeźby i kapliczki, stworzone przez siły natury, a w tym Kaplicę Św. Kingi, uważaną za najpiękniejsze miejsce w kopalni. Znajduje się w niej także uwieczniany na pocztówkach gigantyczny żyrandol wyrzeźbiony z samej soli. Podczas podziemnej wędrówki pomiędzy wąskimi korytarzami, przewodnik zapozna Cię z fascynującą historią jednej z najstarszych kopalni soli,  która w 1987  roku została wpisana na światową listę zabytków UNESCO.  

W trakcie zwiedzania przewidziana jest 15-minutowa przerwa. Na koniec wycieczki wyjedziecie do góry zabytkowym szybem.  Nasz kierowca będzie czekał na Ciebie na parkingu przy kopalni, skąd zabierze Cię prosto do hotelu lub innego wyznaczonego miejsca w centrum miasta.

 

Dzień 3 

Szlak Orlich Gniazd – 9 godzin

Prywatny kierowca odbierze Cię z hotelu, skąd wraz z nim, wyruszysz w trasę wzdłuż Szlaku Orlich Gniazd. Podczas tego dnia wycieczki, przejedziesz przez część jednego z najbardziej znanych szlaków turystycznych znajdującego się na krajobrazowej wyżynie krakowsko-częstochowskiej. W czasie trwania tej wyprawy odwiedzisz 5 najpiękniejszych w Polsce zamków/ich ruiny, z czasów średniowiecza (Zamek w Korzkwi, Zamek w Pieskowej Skale, Zamek Ogrodzieniec, Zamek w Bobolicach oraz ruiny zamku w Mirowie). Przy każdym zamku poznasz kilka interesujących faktów o historycznych budowlach. Wstąpisz także do pięknego Ojcowskiego Parku Narodowego – terenu zielonego, położonego w Dolinie Prądnika. Park charakteryzuje się unikatowym wapiennym krajobrazem, w którym, w naturalny sposób wykształciła się słynna skała - Maczuga Herkulesa. 

Ostatnim punktem na liście tego dnia, jest wizyta w Pustyni Błędowskiej. Jedyny obszar piasków ruchomych na terenach Polski. Po około 5-godzinnym zwiedzaniu nasz kierowca odwiezie Cię  prosto do hotelu lub innego wyznaczonego miejsca w Krakowie.

Dzień 4 

Winnica w Janowicach – 6 godzin

Nasz kierowca odbierze Cię z Twojego hotelu, skąd wyruszycie do niedaleko położonej miejscowości - Janowic. Na miejscu spotkasz się z doświadczonym przewodnikiem – sommelierem. Zaznajomi Cię on z ciekawą historią legendarnej winnicy, tradycjami związanymi z winiarstwem i opowie o możliwościach i rozwoju winiarstwa w Polsce.

Weźmiesz także udział w degustacji 5-ciu rodzajów win: 3 kieliszki wina białego (Johanniter, Seyval i Solaris) i  2 kieliszki wina czerwonego (rondo, regent). Każdy uczestnik znajdzie więc coś, co zachwyci jego podniebienie. Po wykwintnej degustacji win udasz się do Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, gdzie zjesz smaczny 2-daniowy obiad i deser przygotowany z samych lokalnych produktów, aby jeszcze lepiej poznać kulinarną stronę Małopolski. Nasz kierowca zabierze Cię  prosto do Twojego hotelu lub innego punktu na mapie Krakowa.

Dzień 5

Czas wolny 

 

Ostatni dzień z programu wycieczki postanowiliśmy pozostawić całkowicie do Twojej dyspozycji. Dzięki temu będziesz mógł/mogła pójść w miejsca, gdzie jeszcze nie byłeś/byłaś, lub rozkoszować się klimatem miasta królów przesiadując w lokalnych barach czy spacerując bulwarami. Jest to też dobra okazja na poznanie nowych ludzi, inspirujących krakowian, czy skorzystanie z atrakcji, jakie oferuje miasto na co dzień. 

 

Z naszej strony gwarantujemy klientom transport do miejsc, które chcą zobaczyć w Krakowie i jego okolicach. Skontaktuj się z naszym Customer Service, który szybko zorganizuje Ci prywatnego kierowcę, a czas i miejsce spotkania wybierzesz Ty. Zapewniamy również transfer powrotny na dworzec. Z chęcią udzielimy rad, w zależności od Twoich zainteresowań, jakie miejsca warto zobaczyć w Krakowie.

 

*W cenę pakietu wliczone jest ubezpieczenie i zakwaterowanie w jednej z dwóch poniższych lokalizacji:

  1. B&B Hotel
  2. Lemir Apartments

 

*Uwzględnione w cenie zostało:

  • Transfer z dworca do/z hotelu z prywatnym kierowcą
  • Zakwaterowanie w hotelu 2* hotelu/ prywatnym apartamencie, bez wyżywienia
  • Degustacja  różnego rodzaju win i 3-daniowy obiad
  • Bilety upoważniające do wstępu do: Kopalni Soli w Wieliczce i Browaru Lubicz
  • Profesjonalni, lokalni przewodnicy