Największe atrakcje Polski w 12 dni

Największe atrakcje Polski

12-DNIOWA WYCIECZKA

Odkryj Polskę i jej największe atrakcje podczas naszej 12-sto dniowej zorganizowanej wycieczki. Odwiedzisz najważniejsze miasta w naszym kraju i na własne oczy zobaczysz zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jeżeli jesteś ciekaw, jakie tajemnice skrywają w sobie polskie miasta i chcesz zgłębić swoją wiedzę na temat ich kultury oraz architektury, to razem z nami wyrusz na 12-sto dniową podróż po Polsce, a na pewno spełnisz wszystkie swoje oczekiwania.

 

PLAN PODRÓŻY

DZIEŃ 1

Przyjazd do Krakowa

Po przybyciu na lotnisko w Krakowie będzie na Was czekał nasz pilot, który zabierze Was bezpośrednio do miejsca zakwaterowania. Podróż z lotniska do centrum trwa około  30 minut. Następnie będziecie mieli chwile na zakwaterowanie oraz chwilę wolnego czasu na odpoczynek. Wieczorem odbędzie się powitalna kolacja, która będzie miała miejsce w hotelu.

DZIEŃ 2

Kraków, Wieliczka: zwiedzanie miasta i wycieczka do kopalni soli

Na początku naszej wyprawy, zaplanowaliśmy najbardziej znane miejsca w Krakowie, które każdy chce i wręcz musi zobaczyć. Uroki Starego Miasta są jedyne w swoim rodzaju. Znajduje się tam wiele zabytkowych miejsc, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO, które będziesz miał okazję zobaczyć. W drugiej części dnia pojedziecie poza miasto, na wycieczkę do niedaleko położonej Kopalni Soli Wieliczka, która także znajduje się na powyższej liście.

 

Rano, po śniadaniu,  licencjonowany przewodnik odbierze uczestników z hotelu, aby ruszyć spacerem na zwiedzanie Starego Miasta i Kazimierza. Całość zajmie około 4 h. Grupa będzie podążać historyczną trasą Drogi Królewskiej, dzięki czemu będziecie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki położone w tej części miasta: Rynek Główny, Bazylikę Mariacką, Sukiennice oraz najbardziej znany obiekt Krakowa - Zamek Królewski na Wawelu. Następnie skierujecie się na najlepiej zachowaną dzielnicą żydowską w Polsce - Kazimierz. Po pysznym obiedzie w okolicy Kazimierza wyruszycie a trasę do Wieliczki, aby odwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce. Pod opieką doświadczonego przewodnika odkryjecie podziemny świat solnych komnat, korytarzy i kaplic, a w tym najpiękniejszą kaplicę Św. Kingi.

 

Po powrocie do hotelu zostanie podana kolacja. 

 

DZIEŃ 3

Wycieczka do Auschwitz-Birkenau i Fabryki Schindlera

 

Dzień trzeci będzie małą wycieczką w przeszłość i z pewnością skłoni Was do wielu refleksji. Odwiedzimy znane na całym świecie zabytki związane z II wojną światową.

 

Po śniadaniu, wraz z naszym pilotem wyjedziecie w drogę do Oświęcimia, gdzie znajduje się największy obóz koncentracyjny z czasów wojny. Następnie powrócicie do Krakowa, aby zobaczyć znaną z filmu „Lista Schindlera” fabrykę. W muzeum Auschwitz - Birkenau spędzicie około 3.5 h. W tym czasie lokalny przewodnik przeprowadzi Was przez obozowe baraki, pokaże ruiny krematoriów i komór gazowych. Po zaserwowanym tam obiedzie udacie się z powrotem do Krakowa, w okolice Podgórza, aby odwiedzić Fabrykę Schindlera, gdzie znajduje się wystawa przedstawiająca historię Żydów podczas okupacji niemieckiej.

 

Kolacja będzie podana w hotelu.

 

DZIEŃ 4

Wycieczka do Zakopanego

Zakopane, znane jako zimowa stolica Polski. Piękne widoki na góry, góralska architektura oraz regionalne przysmaki, to tylko niektóre z atrakcji, których tam doświadczycie. Podczas wycieczki, z naszym przewodnikiem, uczestnicy zobaczą cmentarz na Pęksowym Brzyzku, słynne Krupówki, gdzie jest przewidziana chwila wolnego czasu. Następnie wsiądziecie do kolejki górskiej, która wywiezie Was na Gubałówkę, skąd będziecie mieli okazję podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Tatry.

 

Podczas wycieczki,  zostanie zaserwowany obiad, natomiast kolacja będzie miała miejsce w jednej z restauracji w Krakowie. Towarzyszyć Wam będą wówczas dźwięki muzyki podczas zaplanowanego występu grupy folklorystycznej.

DZIEŃ 5

Częstochowa – Warszawa

Po śniadaniu wyjedziecie poza Kraków, w kierunku Częstochowy, a następnie Warszawy. Zaplanowany został przystanek w Częstochowie, w celu zwiedzenia Jasnej Góry, która uchodzi za jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie. Wraz z lokalnym przewodnikiem zwiedzicie kościół, gdzie znajduje się historyczny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

Po obiedzie w pobliskiej  restauracji wyruszycie w dalszą podróż do stolicy. Po przyjeździe do hotelu i zakwaterowaniu zostanie podana kolacja.

DZIEŃ 6

Warszawa: zwiedzanie miasta

Dzień 6 został zaplanowany na odkrywanie piękna stolicy naszego kraju - Warszawy.

 

Po wczesnym śniadaniu nasz pilot odbierze grupę z hotelu i wyruszycie na zwiedzanie miasta wzdłuż Drogi Królewskiej, mijając po drodze pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski czy reprezentatywny Pałac Prezydencki. Na koniec dotrzecie do Placu Zamkowego, gdzie znajduje się zabytkowy Zamek Królewski. Warszawska starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO jako przykład całkowitej odbudowy miasta i zabytków historycznych po II wojnie światowej. Po obiedzie w okolicy przewodnik zabierze uczestników na urokliwy spacer po warszawskiej starówce, gdzie będziecie mogli zobaczyć historyczny Pomnik Powstania Warszawskiego. Kolejno podjedziecie w okolice starej dzielnicy żydowskiej i warszawskiego getta, gdzie poznacie bliżej historię holokaustu i wojny. Na koniec zwiedzania, wraz z przewodnikiem udacie się na spokojny spacer po warszawskich Łazienkach.

 

Kolacja będzie miała miejsce w jednej z lokalnych restauracjach.

DZIEŃ 7

Warszawa – Gdańsk

Kolejnego dnia naszej wycieczki, skierujemy na północ Polski. Po śniadaniu i spakowaniu wyjedziecie z Warszawy nad polskie morze, do Gdańska, jednego z byłych miast hanzeatyckich. Po przybyciu na miejsce, w hotelu będzie czekał na Was obiad, a po zakwaterowaniu wyruszycie z lokalnym przewodnikiem na zwiedzanie nadmorskiego miasta. Podczas zwiedzania zobaczycie najważniejsze punkty turystyczne miasta - Kościół Mariacki, fontannę Neptuna oraz znanego żurawia, a także miejsce pamięci, którym jest budynek Poczty Polskiej, gdzie 1.09.1945 roku miał miejsce pierwszy atak wojsk nazistowskich.

 

Po przybyciu do hotelu będziecie mieli chwilę wolnego czasu na odpoczynek, aby potem udać się na kolację. 

 

DZIEŃ 8

Wycieczka do Malborka, Gdyni i Sopotu

Czas na odwiedziny dalszej części Trójmiasta i pobliskiego Malborka. Grupa będzie miała okazję odwiedzić kolejny zabytek z listy UNESCO – zamek Zakonu Krzyżackiego w Malborku, który uchodzi za jeden z największych zamków średniowiecznych w całej Europie. Po odwiedzinach w królewskich komnatach z lokalnym przewodnikiem uczestnicy zostaną poczęstowani pysznym obiadem w przyzamkowej restauracji. Po obiedzie skierujecie się na wycieczkę do Gdyni i Sopotu, pozostałych dwóch miast polskiego Trójmiasta. W Gdyni czekają na Was ciekawe atrakcje. Zobaczycie zabytkowy, wojenny okręt „Błyskawica” oraz „Dar Pomorza”, które dumnie przypominają historię polskiej marynarki, natomiast w Sopocie zrelaksujecie się, spacerując po najdłuższym drewnianym molo w Europie.

 

Kolacja zostanie podana w hotelu.

DZIEŃ 9

Gdańsk – Toruń – Poznań - Wrocław

Nadszedł czas, aby pożegnać się z widokiem morza. Kolejne zaplanowane miasto - Toruń, też wpisane jest na listę UNESCO. Toruń i jego średniowieczne miasto to jedno z najbardziej interesujących i naprawdę dobrze zachowanych miast w całej Europie. Urodził się tam wielki uczony astronom Mikołaj Kopernik, który zatrzymał Słońce i poruszył Ziemie. Będziecie mieli okazje spróbować regionalnego przysmaku – piernika toruńskiego, z którego słynie na całą Polskę. Po obiedzie wyruszycie w dalszą trasę w stronę Poznania. Tam spacerując po rynku, zobaczycie piękny rynek z kolorowymi kamieniczkami, renesansowy ratusz ze słynnymi koziołkami, które codziennie w południe bodą się rogami oraz barokowy kościół Świętego Stanisława.

 

Po zwiedzaniu zjecie pyszną kolację w hotelu.

DZIEŃ 10

Kościół Pokoju i Wrocław: zwiedzanie miasta

Dzisiaj dalej będziecie mieli szansę odkrywać Wrocław. Uczestnicy zobaczą kolejne dwa zabytki wpisane na światową listę UNESCO – Kościół Pokoju w Świdnicy oraz Halę Stulecia we Wrocławiu, gdzie spędzicie potem noc. Po śniadaniu wyjedziecie w kierunku Świdnicy, gdzie wybudowany został jeden z dwóch w Polsce Kościołów Pokoju, który także szczyci się wpisem na listę UNESCO. Ten ogromny drewniany kościół został zbudowany w 1657 roku, bez ani jednego gwoździa. Było to jedno z nielicznych miejsc, gdzie zezwalano protestantom  modlić się za czasów Wojny 30-sto letniej. Zostaniecie tam także poczęstowani obiadem przed wyjazdem do Wrocławia. Po zakwaterowaniu w hotelu uczestnicy udadzą się w okolicy Hali Stulecia, która zachwyca swoją architekturą XX wieku. Obiekt ten jest jednym z najbardziej rozchwytywanych na organizacje wszelakich wystaw, konferencji czy wielkich wydarzeń sportowych oraz kulturalnych. Odbywa się tam piękny wodno-muzyczny show największej fontanny w Polsce, który będziecie mogli zobaczyć. Po pokazie grupa uda się na kolację do hotelu.

DZIEŃ 11

Wrocław: zwiedzanie miasta i czas wolny

W przed ostatni dzień zobaczycie Wrocław, stolicę Dolnego Śląska oraz Europejską Stolicę Kultury 2016. Zwiedzanie zabytkowej starówki wraz z przewodnikiem rozpoczniecie na Rynku Głównym, gdzie będziecie mieli szansę zobaczyć dzieła architektury gotyckiej – wrocławski ratusz, znaną Aulę Leopoldina i tajemniczego Ostrowa Tumskiego, wyspy, na której znajduje się niesamowita katedra Świętego Jana Chrzciciela. Po obiedzie została przewidziana chwila wolnego czasu, który możecie wykorzystać na zakup pamiątek bądź zwiedzanie Muzeum Narodowego, aby zobaczyć znaną Panoramę Racławicką.

 

W hotelu będzie miała miejsce kolacja pożegnalna.

DZIEŃ 12

Wyjazd

Ostatni dzień wycieczki zakończy się przyjazdem na dworzec we Wrocławiu lub Krakowie.

 

Cena wycieczki zawiera:

  • Zakwaterowanie: w 3* hotelu na 11 nocy
  • transport: klimatyzowany autokar/bus
  • posiłki: codzienne śniadania w hotelu, obiady i kolacje serwowane zgodnie z programem wycieczki
  • lokalny, licencjonowany przewodnik
  • opieka pilota wycieczki
  • doświadczony kierowca
  • bilety wstępu do miejsc wyszczególnionych w programie
  • opłaty parkingowe
  • podatki